“Нас мало, але ми на велосипедах”: у Вінниці влаштували велопробіг суддів. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:26
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Близько 120 суддів та працівників апаратів судів влаштували велопробіг, що приурочений до Днів адміністративної юстиції в Україні. Водночас вони пропагують здоровий стиль життя та популяризують професію судді.

О 17-й годині на Європейській площі почали збиратися велосипедисти в однакових білих футболках. Переважна частина з них була без шоломів, дехто на позичених велосипедах. На велопробіг правників адміністративної юстиції зібрались представники Вінницького, Хмельницького та Чернівецького адміністративних судів.  

Секретар Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Козяр розповідає, що протягом останнього часу на велосипеді їздить досить рідко.

– Раніше їздив, але потім подарував велосипед племіннику і тепер громадським транспортом їжджу, – розповідає Віталій.

В такому велопробігу участь бере вперше. Протягом п’яти років, які він працює у Вінницькому апеляційному суді такого не влаштовували.

– Є люди з суддівського корпусу, які навіть на роботу велосипедом приїжджають. А з працівників апарату тільки одна людина. Я от сьогодні прокатався п’ять кілометрів від дому і сподобалось. Можливо куплю собі велосипед і знову частіше їздитиму, – сміється секретар суду.

А от суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Андрій Загороднюк намагається хоча би раз на тиждень виїжджати на велопрогулянку. На роботу велосипедом він приїжджає досить рідко, але вважає, що після переїзду суду до готелю “Савой” робитиме це частіше, адже в центрі міста великі проблемі з паркуванням авто.

Велопробіг позиціонується як такий, що має популяризувати здоровий стиль життя та привернути увагу до професії судді чи працівника апарату суду. У Вінницькому апеляційному суді існує кадровий голод, визнають його представники, проте конкретні цифри назвати поки не готові.

– Проблема кадрового голоду актуальна для всіх українських судів. Невдовзі відбуватиметься реорганізація нашого суду, тому важко сказати скільки саме буде потрібно суддів та працівників апарату. Наразі в нашому суді 18 суддів, – розповідає прес-секретарка суду Інга Гаврилюк.

Ще один вінницький суддя Павло Сало у велопробігу бере участь вдруге. Вважає, що постійно їздити на роботу велосипедом неможливо.

– На жаль ми ще не доросли до того рівня, щоб на роботу їздити велосипедом. Це пов’язано з багатьма факторами, як наприклад, відсутність інфраструктури достатньої, щоб можна було безперешкодно і швидко доїхати на роботу. Другий фактор пов’язаний з тим, що робота вимагає певного вбрання, проїхавши з іншого кінця міста до суду потрібно прийняти душ, переодягтись і вже потім приступати до роботи, – розповідає він.

 

На запитання чи їздив би він в суддівській мантії, якби міг, Павло Сало відповідає, що не робив би цього. На його думку це неповага до цього вбрання, яке використовується виключно під час здійснення правосуддя. Він вважає, що професійний суддя навряд чи собі таке дозволить.

Стосовно кадрового забезпечення суду він вважає, що проблема є, але не значна.

–  Проблема кадрів є актуальною для дуже багатьох судів. В силу судової реформи велика кількість суддів пішла у відставку. Якщо говорити про наш суд, то ситуація контрольована. З усіх суддів, які у нас є, більша половина має повноваження і може розглядати справи. Інша половина проходить процедуру кваліфікаційного оцінювання. Тому ситуація з кадрами в нашому суді не є кричущою, але потребує уваги, – зазначає Павло Сало.

Близько 18-ї години на Європейську площу в’їхала вантажівка. Як виявилось, то для правників юстиції привезли велосипеди – не у всіх був свій двоколісний друг. Пробіг розпочався о 18:00 на Європейській площі й закінчиться на проспекті Космонавтів, біля фонтану.  

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.