-
06 Липня/ 15:02
Vinnytsia
Публікація06.07.1815:02
Усе перевіримо: на Вінниччині проінспектують понад тисячу перших класів
Цього року держава вперше виділила кошти на втілення новітніх процесів в галузі освіти. Зокрема 45 мільйонів 847 тисяч гривень – було спрямовано на Вінниччину.
Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, механізм розподілу коштів на ті чи інші потреби – повністю розписано. Окрім того, готовність кожного першого класу до нового навчального року – буде проінспектовано. Нині освоєно майже 2 мільйони з виділеної суми.
– Чітко розписано: 40 % цієї суми спрямовується на закупівлю дидактичних матеріалів, ще 40 % – на придбання сучасних меблів, і решта 20 % – на закупівлю комп’ютерного обладнання. Було видано відповідне розпорядження голови облдержадміністрації, кошти розподілені, – зазначив в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк під час щомісячної наради з керівниками райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення регіону.
Читайте також: На створення “Нової української школи” у Вінниці виділили 12 мільйонів
Також посадовець повідомив, що станом на 4 липня використано 1 мільйон 800 тисяч гривень.
– Наразі тривають процедури через ProZorro, і за днів 20 буде вже масове використання коштів, – додав Буняк.
Також було повідомлено, що усі 1 079 перших класів області до 1 вересня мають бути повністю обладнані відповідно до вимог «Нової української школи». Незалежно від того, де розташовано навчальний заклад – перший клас обов’язково повинен мати 8 навчальних осередків. Зокрема:
– «куточки живої природи» для здійснення дослідів: пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум тощо
– осередок відпочинку: з килимком для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками
– дитяча класна бібілотека
– осередок вчителя: стіл, стілець, комп’ютер, полиці, шафки
Концепція Нової української школи базується на компетентностях, потрібних для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці: вільне володіння державною мовою; здатність спілкуватися однією з іноземних мов; математична, технологічна, цифрова, екологічна та економічна компетентності; підприємливість та інноваційність; критичне мислення; творчість; ініціативність, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, вирішувати проблеми тощо. У центрі концепції – дитиноцентризм, аби були створені комфортні умови для дітей.
Окрім того, всі вчителі, які розпочнуть роботу з першокласниками – мають пройти відповідну підготовку.
– За державної підтримки кожен перший клас безкоштовно отримає набір LEGO. Вінницька область вже розпочала відвантаження наборів і з понеділка стартуватиме їх розподіл на райони, – сказав Володимир Буняк.
У свою чергу Валерій Коровій, голова ОДА, підкреслив, що до початку навчального року готовність кожного першого класу буде проінспектовано.
– Ідея реформи полягає в тому, що дитина повинна піти в перший клас за місцем свого проживання, але ці перші класи не повинні нічим відрізнятись один від одного: чи то у Вінниці, чи в Києві, Серебрії або ж Чернятині. Там повинен бути підготовлений вчитель і забезпечені якісні послуги для всіх дітей, – сказав очільник ОДА.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.