Такі плани будуть реалізовані за допомогою інвестиційних проектів та нових заводів і фабрик. Про це сьогодні розповів голова Вінницької облдержадміністрації на сесії обласної ради.
Протягом минулого року на шести найбільших інвестиційних проектах було реалізовано значний обсяг робіт. Зокрема, було збудовано та введено в експлуатацію заводу з виробництва холодильного обладнаня UBC Group; реалізовано два проекти з монтажу нової лінії та збільшенню потужності виробництва паркетної дошки на заводі Barlinek; реалізовано спільний проект ДП “Електричні системи” у співпраці з компанією DELPHI; будівництво другої черги птахокомплексу “Вінницький бройлер” та запуск в дію біогазового комплексу для виробництва електроенергії потужністю 20 МВт/год; було введено в дію І етап реалізації проекту із випуску кабельної продукції для автомобілів світових брендів у м. Немирів на заводі Fujikura; реалізовано розміщення виробничих потужностей корпорації Sumitomo для виготовлення автозапчастин компаніям автопрому.
Завдяки цим компаніям, до кінця 2018 року в області буде створено ще 6000 місць, більшість з яких надасть підприємство “Електричні системи” – 1750 вакансій. Дещо менше – 1500 – пропонуватимуть на “Вінницькому бройлері”. Інші заводи матимуть менше 1000 вільних робочих місць:
- UBC Group – 750 вакансій
- Fujikura – 700 вакансій
- Barlinek – 300 робочих місць
- інші підприємства – 1000 вакансій.
До речі, якщо говорити загалом по області, то станом на початок минулого року мінімальна зарплата в країні була встановлена у розмірі 3200 гривень, а середньомісячна по області – 6121 гривень. Так, вже станом на 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата встанвовлена у розмірі 3723 гривень.
Обласна влада також запланувала протягом 2018 року надати фінансову підтримку стартапам у розмірі не менше 1,4 мільйонів гривень, а також підтримка реалізації трьох проектів:
- Створення регуляторного хабу
- Рух підприємців “Я для моєї громади”
- Забезпечення захисту інтересів бізнесу перед органами влади у Вінницькій області шляхом розвитку регіональної мережі бізнес-омбудсмена
Без уваги не залишать агропромисловий комплекс. Одним із пріоритетних напрямків розвитку аграрної сфери протягом поточного року є реалізація трьох інвестиційних проектів в птахівництві, враховуючи продовження будівництва ВП “Птахофабрика “Вінницький бройлер”.
Окрім цього, заплановано будівництво тепличного комплексу для вирощування овочів на площі 10 га, відновлення зрошувальних систем на площі 1000 га, будівництво та реконструкція зерноскладів, свинокомплексів, фруктових та овочесховищ, молочно-товарних ферм та тваринницьких приміщень для відгодівлі великої рогатої худоби.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.