Чиста енергія: за чотири роки на Вінниччині вдвічі зменшили споживання газу

14:51
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 15 Червня 2018, в 15:24

На території Вінницької області на сьогодні функціонує понад 100 об’єктів відновлюваної енергетики. Це дає змогу економити значні ресурси та кошти.

Вчора, 13 червня, на Вінниччині відбулась конференція «Голландські рішення використання енергії з відновних джерел для України». Під час заходу директор Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко розповів, що Вінницька область сьогодні – це один із перспективних регіонів України для впровадження проектів з використанням відновлюваних джерел енергії, зокрема – біомаси, повідомляє ресурс HUBs.

Юрій Шафаренко також повідомив, що станом на 1 квітня поточного року у Вінницькій області діяли 76 об’єктів, які працюють по «зеленому» тарифу: 50 СЕС загальною потужністю 127 МВт; 24 малих ГЕС загальною потужністю 22 МВт; 2 біогазові електростанції, загальна потужність яких – 1,63 МВт. Окрім цього, в області діють 30 об’єктів, які виготовляють теплову енергію з біомаси. Їхня потужність – 20 МВт.

Як повідомив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, протягом останніх років вдалося досягти значних успіхів у впровадженні альтернативних видів енергетики на території області.

– Якщо говорити мовою цифр, то протягом 2014-2017 років споживання газу на території Вінницької області скоротилося майже вдвічі. У грошовому еквіваленті це майже 2,5 мільярдів гривень. Наприклад, в 60 бюджетних установах в галузі освіти ми поставили нові котли на альтернативних видах палива і протягом двох років ці заклади вже не використовують газ. Відійшли від газу і переорієнтувалися на вугілля найбільші цукрові заводи: Крижопільський та Гайсинський. Більше того, Вінницька область, яка не має багато сонячної енергії, завдяки створеним на ринку конкурентним умовам, продукує сьогодні 25 % сонячної енергії в Україні. І попереду в нас ще дуже багато амбітних планів, – зазначив очільник ОДА.

Він також запвенив, що сьогодні Вінниччина у пошуку нових і ефективних технологій у галузі енергозбереження. На думку Валерія Коровія, варто звернути увагу на можливості створення та розвитку відповідних ринків сировини, наприклад, соломи для виробництва пелетів або ж деревини від розчистки лісосмуг та узбіч.