-
14 Червня/ 14:51Місця
Публікація14.06.1814:51
Чиста енергія: за чотири роки на Вінниччині вдвічі зменшили споживання газу
На території Вінницької області на сьогодні функціонує понад 100 об’єктів відновлюваної енергетики. Це дає змогу економити значні ресурси та кошти.
Вчора, 13 червня, на Вінниччині відбулась конференція «Голландські рішення використання енергії з відновних джерел для України». Під час заходу директор Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко розповів, що Вінницька область сьогодні – це один із перспективних регіонів України для впровадження проектів з використанням відновлюваних джерел енергії, зокрема – біомаси, повідомляє ресурс HUBs.
Юрій Шафаренко також повідомив, що станом на 1 квітня поточного року у Вінницькій області діяли 76 об’єктів, які працюють по «зеленому» тарифу: 50 СЕС загальною потужністю 127 МВт; 24 малих ГЕС загальною потужністю 22 МВт; 2 біогазові електростанції, загальна потужність яких – 1,63 МВт. Окрім цього, в області діють 30 об’єктів, які виготовляють теплову енергію з біомаси. Їхня потужність – 20 МВт.
Як повідомив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, протягом останніх років вдалося досягти значних успіхів у впровадженні альтернативних видів енергетики на території області.
– Якщо говорити мовою цифр, то протягом 2014-2017 років споживання газу на території Вінницької області скоротилося майже вдвічі. У грошовому еквіваленті це майже 2,5 мільярдів гривень. Наприклад, в 60 бюджетних установах в галузі освіти ми поставили нові котли на альтернативних видах палива і протягом двох років ці заклади вже не використовують газ. Відійшли від газу і переорієнтувалися на вугілля найбільші цукрові заводи: Крижопільський та Гайсинський. Більше того, Вінницька область, яка не має багато сонячної енергії, завдяки створеним на ринку конкурентним умовам, продукує сьогодні 25 % сонячної енергії в Україні. І попереду в нас ще дуже багато амбітних планів, – зазначив очільник ОДА.
Він також запвенив, що сьогодні Вінниччина у пошуку нових і ефективних технологій у галузі енергозбереження. На думку Валерія Коровія, варто звернути увагу на можливості створення та розвитку відповідних ринків сировини, наприклад, соломи для виробництва пелетів або ж деревини від розчистки лісосмуг та узбіч.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.