Вінницький медколедж розвісив креативні банери про подвиги військових лікарів. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:27
Автор: Марина Седракян
Become a Patron!

Протягом сучасної російсько-української війни загинуло троє випускників Вінницького медичного коледжу, котрі навчалися на відділенні помічників лікарів для Збройних Сил України.

Студенти та викладачі коледжу не могли не вшанувати подвиг своїх випускників і цього разу – в креативний спосіб привенули увагу до них та до роботи військових лікарів взагалі.

Так на території коледжу з’явився пам’ятник усім “універсальним солдатам” – військовим лікарям. А нещодавно – банери на цю ж тематику.

– Кожна частинка банеру розміщена на цьому паркані показує певну історію з життя медиків у складні воєнні часи. Починаючи з давніх воєн та жахливих медичних умов, переходячи етап створення анестезії  М.І.Пироговим та завершуючи ангелами- рятівниками – лікарями, котрі були життєво-необхідною складовою будь-якого воєннного процесу. – розповідає заступник директора з виховної роботи Вінницького медичного коледжу Валентина Сіденко

“Цього року також набираємо фельдшерів для Збройних Сил України. Колись це було потужне відділення, яке, на жаль, проіснувало не дуже довго: після реформувань відділення зникло – зазначає Валентина Миколаївна.”

 

Кожен банер відображає участь медиків у збереженні людських життів. До прикладу на одному із них намальована діорама «Медична допомога у війську Богдана Хмельницького». Тут зображені цирульники: люди, котрі були у кожній козацькій сотні та які знали прийоми лікування отриманих в бою ран без ліків.

Окрім того, вміли пускати кров, виривати зуби та накладати при переломах шини. Такі лікірі відігравали значну роль у наданні хірургічної допомоги пораненим у військових сутичах.

Також один із банерів займає портрет Зельмана Ваксмана, вихідця з України, що заслужив право називатися «одним із найвидатніших благодійників людства».

Читайте також: Винахідник антибіотику, що переміг туберкульоз або Як вінничанин Нобелівську премію отримав

В часи Другої світової війни науковець відчував нагальну потребу у створенні нових препаратів для контролю над різними інфекціями  та епідеміями.

«За відкриття стрептоміцину- першого антибіотика ефективного при лікуванні туберкульозу» Ваксман отримав Нобелівську премію.

Героїчні банери створював комітет на чолі з директором закладу ще два роки тому. Спочаку відбувся конкурс ескізів, а вже потім досвідчені художники обирали хорошу ідею та потрібно обробляли. Реалізували ідею в березні.

Заступник директора вказує, що стіна ще не завершена, закінчити її створення планують до 1 вересня.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.