76% вінничан бояться заразитися коронавірусом, а 3% відчувають радість через карантин, – дослідження

17:07
Автор: admin
Become a Patron!

Лише 5% вінничан мають заощадження на півроку, якщо карантин продовжать або посилять, 76% виступають за послаблення карантинних обмежень, а 3% відчувають радість у зв’язку з карантином. 

Про це свідчать результати телефонного опитування вінничан,  здійсненого соціологами у період між 11 та 24 травням.

Результати такого дослідження презентували сьогодні, 17 червня у вінницькому прес-клубі, де зібралася перша за кілька місяців, прес-конференція. Метою дослідження, яким керував кандидат історичних наук, соціолог Валентин Муханов  – визначити ставлення мешканців Вінницької ОТГ до карантинних заходів, впроваджених органами місцевої влади у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби.

За словами організаторів дослідження, загалом опитано 800 осіб, з них 57% жінки та 43% – чоловіки. Похибка вибірки складає не більше 3%.

Так, для визначення ставлення до впроваджених карантинних заходів респондентам ставили 13 запитань.

Як вінничани оцінюють дії міської та обласної влади

У першому блоці запитань відповіді опитаних вінничан дозволили оцінити громадську підтримку дій державних органів влади, реалізованих на території міста та області у зв’язку з пандемією.

Як зазначається, мешканці Вінниці вцілому підтримали карантинні заходи, запроваджені 12 березня 2020 року. Так, 63% респондентів підтримали карантин, 32% висловилися проти впровадження подібних обмежень, ще 5% утрималися від відповіді.

Також повідомляється, що респонденти позитивно оцінили дії саме місцевої вінницької влади. Так, 83% опитаних визнали їх як «оптимальні», достатні» та «скоріше достатні». Іншої думки – «скоріше недостатніми» та «недостатніми» – їх назвали 14%.

Водночас дії обласної влади в контексті впровадження карантинних обмежень позитивно оцінили лише 47%, а незадовільними дії обласної влади визнала половина респондентів.

Після завершення першої хвилі карантину за послаблення карантинних обмежень висловилося 76% опитаних, а проти послаблень – 21%.

Крім ставлення до владних ініціатив, під час дослідження також запитували про психоемоційні та побутові зміни, які сталися в житті вінничан у зв’язку з пандемією.

Факт таких змін у своєму житті підтвердили 90% опитаних, а 7% не відчули суттєвих змін. 70% опитаних відчували тривогу, 17%  – страх, 8% – байдужість, а 3%  – радість (як правило йдеться студенти та молодь).

Водночас 90% опитаних так чи інакше обмежувало власний вихід з дому, але кожен десятий взагалі не змінив свій звичний спосіб життя.

37% опитаних під час карантину продовжили працювати у звичному режимі, дистанційно працювали 26%, 34% пішли у відпустку за власним бажанням, а 3% – втратили роботу в зв’язку зі звільненням або скороченням.

Побоювання щодо інфікування COVID-19 висловили 76% опитаних, а ось 21% взагалі не боїться заразитися коронавірусом. Крім того науковець вказав і на існування так званих “ковід-дисидентів”: людей, які взагалі заперечують існування коронавірусної хвороби та не вірять в епідемію. 

Скільки ще “протягнуть” вінничани на карантині? 

72% опитаних готові дотримуватися карантинних обмежень і надалі, якщо влітку карантин продовжать. Але  26% висловилися проти дотримання подальших обмежень.

Під час опитування в респондентів також цікавилися питанням «Наскільки вам вистачить ваших заощаджень, якщо карантинні заходи будуть продовжені?». Відповіді розподілилися наступним чином:

Вистачить заощаджень до одного місяця – 62%

До двох місяців – 17%

До трьох місяців – 8%

До півроку – 5%

До одного року і більше – 3%

5% опитаних не змогли порахувати, на скільки їм вистачить заощаджень.

76% опитаних «дуже хвилюється», що що пандемія коронавірусу призведе до економічної кризи. 15%  «скоріше не хвилюються», а ось 5% з цього приводу не хвилюються.

Хто допомагає?

Дослідники запевняють, що на думку опитаних найбільше в боротьбі з коронавірусом на Вінниччині допоміг фонд, ініційований Володимиром Гройсманом «СтопВірус» – так вважають 56% респондентів. На другому місці мережа магазинів «АТБ» – 16%, Благодійний фонд «Вінниця безпечне та комфортне місто» – 14%, агрохолдинг МХП – 8%, а дехто вважає, що найбільше допомогли народні депутати Вінниччини.

Фото Марини Сербінович

Ілюстративне фото pexels.com

Читайте також: Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.