71% росіян горді через війну з Україною, а 86,6% підтримує потенційний напад на країни ЄС – дані опитувань

13:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

71% росіян відчуває гордість через війну з Україною. Водночас 86,6% росіян допускають та підтримують потенційний напад РФ на території країн ЄС.

Про це свідчать дані різних соціологічних опитувань. Результати першого опублікували на сайті “Радіо Свобода”, посилаючись на дані незалежних російських соціологів, які є у розпорядженні російської служби “Радіо Свобода”.

Опитування тривало з 28 лютого до 1 березня, і протягом 12-13 березня серед дорослого населення Росії. За його результатами з’ясувалося, що майже три чверті росіян підтримують війну проти України, відчуваючи такі позитивні емоції як гордість, радість, повага, довіра та надія. Третина респондентів твердо вірить, що Володимир Путін працює в їхніх інтересах, 26% – що певною мірою в їхніх інтересах. Загалом більшість росіян вважають, що буде краще, якщо Путін залишатиметься президентом якнайдовше.

Детальніше з результатами цього опитування (зокрема й по вікових категоріях) можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Натомість згідно із соціологічним опитуванням компанії “Active Group”, результати якого опублікував “Український Тиждень“, значна більшість росіян підтримують потенційний напад своєї країни і на східноєвропейських членів ЄС. Також майже 75% респондентів тією чи іншою мірою допускають застосування ядерної зброї урядом своєї країни.

Зазначається, що згідно з опитуванням, 75,5% росіян схвалюють ідею збройного вторгнення до наступної країни та вважають, що нею має стати Польща. Також 41% росіян вважають, що наступними мають стати країни Балтії. Майже стільки ж (39,6%) вважають, що наступними мають стати колишні країни-сателіти СРСР – Болгарія, Чехія, Словаччина чи Угорщина.

Також майже 75% респондентів тією чи іншою мірою допускають застосування ядерної зброї урядом своєї країни. Категорично негативне ставлення до використання ядерної зброї лише у 25,5% росіян. Серед опитаних 40,3% вважають допустимою ядерну атаку, а 34,3% тією чи іншою мірою підтримують таке можливе рішення влади РФ.

Згідно із Active Group, опитування проводилося в період з 11 – 14 березня 2022 методом CATI (телефонне інтерв’ю з використання комп’ютера). Загалом опитано 1557 респондентів. Теоретична похибка за довірчої ймовірності 0,95 не перевищує 2,5%. Особливістю даного проекту було те, що дзвінки здійснювалися за допомогою месенджера Viber, а інтерв’юери не казали, що вони дзвонять з України і при цьому використовували тимчасові номери для дзвінків (номери куплені через сервіси продажу віртуальних номерів).

 

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
_
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це “спеціальною операцією”, яка має на меті “демілітаризацію і денацифікацію”. Незважаючи на регулярні обстріли українських міст російськими ракетами, Москва заперечує, що об’єктами атак є цивільні (джерело – “Радіо Свобода”)

Графіка – tyzhden.ua
Зображення – t.me/verkhovnaradaofukraine

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.