67 мільйонів гривень нині становить сума боргу за газ у вінничан, які не мають субсидій. Лише за останній місяць борги збільшилися на 32 мільйони гривень. Тому скоро боржників можуть відключити від газопостачання.
Залишитися без блакитного палива найбільше ризикують 14 тисяч 963 абонентів – вони винні за за газ вже більше тисячі гривень кожен.
Як повідомили журналісту VежА у ПАТ «Вінницягаз», через борги перед початком опалювального сезону від газопостачання було відключено 1875 споживачів. Погасити борг та відновити газопостачання з цієї кількості на даний момент змогли тільки три сотні.
- Станом на 1 листопада кількість усіх – боржників 27 тисяч 363 абоненти, з них від газопостачання було відключено 1 тисяча 597 користувачів, – повідомила прес-секретар «Вінницягаз» Оксана Поліщук.
Є серед боржників і рекордсмени – боргують вони понад 7, 13 та навіть 18 тисяч гривень.
- Такі суми набігли через те, що по деяких господарствах зараз тривають суди. А газопостачання не припиняється. Тому радимо вінничанам не затягувати із оплатою. І в разі виникнення хоча б якоїсь заборгованості – звертатися у ПАТ «Вінницягаз» з питань реструктуризації боргу, – каже Оксана Поліщук.
За її словами, багато з цих споживачів ще не оформили субсидій на газ. Загалом борги користувачів, котрі не мають субсидії, становлять понад 62% від загальної заборгованості за газ усіх мешканців області. Всім боржникам, які не оформили субсидії і не платять за газ, компанія буде змушена припинити газопостачання. Виходом з цієї ситуації може бути допомога держави, тобто субсидія, говорить директор ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ» Василь Сопільник:
- Якщо споживач не платить за газ, то, відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених НКРЕКП, газопостачальне підприємство не має права продовжувати газопостачання.
Також на підприємстві повідомляють, що відключення-підключення газу обійдеться боржнику в середньому в 500 гривень.
Як оформити субсидію
Оформити субсидію може кожна сім’я, якщо її комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Механізм оформлення житлових субсидій нескладний – необхідно заповнити заяву та декларацію про доходи. Зробити це можна навіть не виходячи з дому – варто лиш перейти за відповідним посиланням на сайті http://teplo.gov.ua.
Якщо певна інформація щодо оформлення малозрозуміла, детальні роз’яснення нададуть фахівці гарячої лінії Кабінету міністрів за номером 15-45. Працює вона цілодобово і безкоштовно – як зі стаціонарних, так і мобільних телефонів.
Для додаткових питань вінничани можуть звертатися за номером 0432 278 092.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.