5671 метр у напрямку неба: вінничани встановили жовто-блакитний прапор на найвищій горі Ірану

13:33
Автор: Юлія Плахтій

Вінничани підкорили пік Демавенд гірського хребта Ельбрусу, що на півночі Ірану. Альпіністи встановили на вершині прапор України.

Демавенд розташований на території провінції Мазендеран Ірану та є найвищою точкою країни. Як повідомляє Вінницька обласна рада, досвідчений альпініст Сергій Шибінський зійшов на пік заввишки 5 671 метрів разом зі своїм сином Андрієм.

Читайте також: Вінницький альпініст підкорив черговий семитисячник і став «Сніжним барсом»

Сама подорож тривала дев’ять днів. Спочатку альпіністи прибули у село Полур, до штурмового табору, де облаштували намет. Потім для акліматизації поступово долали шлях.

О другій годині ночі альпіністи розпочали основне сходження за температури повітря мінус 7. Попри холод та навіть сніг, який почав йти на висоті 5 300 метрів, вершину Демавенд вдалося подолати о 9-й годині ранку.

  • Взявши чергову вершину, ми просльозилися, – говорить Сергій Шибінський. – Сонце вийшло, стало тепліше, ми почали відходити від морозу. Встановили наш прапор, сфотографувалися. Разом з нами того ранку піднімалися ще румуни, поляки.

Загалом Шибінський подолав понад 20 іменитих вершин різної складності, у заліку його 24-річного сина наразі – сім сходжень.

  • В 2013 році ми з сином Андрієм сходили на найвищу вершину Кавказького хребта Ельбрус, – говорить Сергій Шибінський. – 2014 року підкорили найвищу вершину Грузії, найсхідніший п’ятитисячник Кавказу Казбек, 2015 – Монблан, найвищу вершину Західної Європи, 2016 – згаслий вулкан на Вірменському нагір’ї Арарат. Коли планував сходження цього року, то Демавенд в моєму плані з’явився швидше з економічних мотивів, доступності та бюджетності. Приміром, плата за сходження на Демавенд складає 50 доларів, а на Кіліманджаро – 1000 доларів. На технічні складнощі не звертали уваги, бо ми готові.

Від доісторичного вулкана збереглися сірчані брили і шматки чистої сірки на висоті 4 000 метрів, а також озеро глибиною 30 метрів, яке більшу частину року скуте льодом. Вулкан вважається неактивним вже близько сотні років, але навколо його кратера є джерела гарячих газів, розчинених у магмі. Тому над Демавендом часто здіймається густий пар, який містить небезпечні речовини.

Фото – Вікіпедія та зі сторінки Сергія Шибінського