45 вінничан у різних країнах стали жертвами торгівлі людьми

19:42
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

Вінниччина лідирує по Україні за рівнем оперативності по встановлення статусу осіб, постраждалих від торгівлі людьми, повідомляє ВіннОДА. За останні шість років такий статус отримали 45 вінничан.

В числі осіб, які постраждали від торгівлі людьми – 21 жінка і 24 чоловіки. 29 вінничан з цієї категорії стали жертвами трудової експлуатації, 7 – сексуальної, 6 – жебрацтва, по одному постраждали через продаж дитини, вилучення органів, втягнення у злочинну діяльність.

Експлуатації ці люди зазнали в Росії, Чехії (по 4-ро людей), в Білорусі (троє вінничан), по двоє в Італії, Фінляндії і в Криму, по одному в зонті АТО, в Індії, Німеччині, Польщі, Шрі-Ланці, Йорданії і Туреччині.

З метою попередження та протидії торгівлі людьми в області з 23 липня по 6 серпня проводиться масштабна інформаційна кампанія. Вона передбачає розміщення соціальної реклами на біл-бордах та сіті-лайтах у населених пунктах та на прикордонних територіях.

Заплановано проведення понад 50 заходів, що включатимуть виготовлення та розповсюдження інформаційних матеріалів, поширення інформації щодо діяльності «Лінії довіри». На 30 липня, коли відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, передбачено проведення інформаційної акції «Лабіринт можливостей». Вона спрямована на підвищення обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми за участю фахівців органів протидії торгівлі людьми, місцевих органів влади.

Також, інформаційно-просвітницька кампанія 23 липня – 6 серпня включатиме трансляцію відеороликів в електронних ЗМІ, друк інформаційних матеріалів у найбільших газетах області, розміщення інформаційних плакатів у громадському транспорті м.Вінниці, а також на залізничному та автобусних вокзалах обласного центру. Крім цього, у районних центрах буде встановлено 10 біл-бордів на відповідну тематику. Інформаційні матеріали будуть розміщені і у територіальних підрозділах управління Державної міграційної служби м.Вінниці.

Фінансує заходи попередження торгівлі людьми обласний бюджет. В 2018 році на вказані цілі 300,7 тис. грн. Ще 559,7 тис. грн на відповідні заходи передбачено Обласною програмою.

На сьогодні в області реалізується Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року від 24 лютого 2016 року № 111, і Обласна комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період 2021 року від 20 грудня 2016 року № 226. Крім цього, в області з 2012 року функціонує Міжвідомча рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми ВіннОДА.