4 роки по тому: у Вінниці відзначають початок Революції Гідності. ФОТО

11:10
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Зранку на Європейській площі біля Вежі розпочалися офіційні заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи. Саме 21 листопада 2013-го року на Майдан Незалежності у Києві вийшли перші кілька десятків протестувальників проти режиму Януковича, до яких потім долучилися мільйони людей по всій Україні та світу.

Цього разу у Вінниці вирішили обійтися без тривалих та урочистих промов чиновників. Перед понад сотнею людей, що прийшли вшанувати пам’ять загиблих на Майдані натомість виступили вихованці Вінницького палацу дітей та юнацтва. Зокрема, вони продемонстрували танець, тримаючи в руках портрети загиблих героїв Небесної Сотні та АТОвців.

Також гімн України виконав військовий оркестр, а стрільці неподалік меморіалу загиблим у Другій світовій виконали кілька залпів з гвинтівок під час хвилини мовчання. Протягом усієї хвилини мовчання над площею літала зграя голубів.

 

Перед покладанням квітів до меморіалу Небесній Сотні, до гурту на площі доєдналася невелика “партійна” колона: близько двох десятків людей прийшли на захід з брендованими прапорами “Батьківщини” та “УКРОПу”, чим викликали роздратування багатьох присутніх.

   

Зазначимо, що на заходах, пов’язаних зі вшануванням загиблих майданівців, в усі роки не віталося використання будь-якої партійної символіки, інколи на тлі цього виникали конфлікти.

Водночас у Вінниці покладання квітів відбулося мирно та без ексцесів: учасники вшанування принагідно поклали квіти також до меморіалу загиблим під час Другої світової війни.

   

Нагадаємо, що сьогодні у Вінниці відбудеться ще кілька заходів, присвячених Дню Гідності та свободи, організованих як владою, так і громадськими організаціями. Детальніше про них можна почитати за цим посиланням.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.