+22 за вікном і гарячі батареї в будинках: чому у Вінниці не вимикають опалення попри теплу погоду?

16:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

Навіть попри температуру повітря +22, у Вінниці продовжують роботи з подачі тепла у оселі вінничан. Зокрема, як повідомляє компанія-теплопостачальник, КП “Вінницямісьтеплоенерго”, припинити подачу тепла у зв’язку із потеплішанням, неможливо, оскільки це буде порушенням рішення Вінницької міськради

Як повідомляє прес-служба ВМТЕ, станом на 16:00 17 жовтня подано теплоносій до майже 900 будинків житлового фонду. Таким чином теплопостачальне підприємство забезпечило теплоносієм близько 80% житлового фонду. Подача теплоносія продовжується. VежА вирішила дізнатися, чи продовжуватиметься подача тепла, враховуючи суттєве потеплішання.

– Ми все розуміємо, проте діємо відповідно до рішення міської ради, – говорить Сніжана Шпікіна, прес-секретар ВМТЕ. – Тобто було рішення, що ми 15 жовтня маємо розпочати опалювальний сезон для населення і ми це робимо. Але на мінімальних режимах, тобто немає такого, що ми на максимум вмикаємо. Тому що ми розуміємо, що такого робити не можна, але оскільки є таке рішення, то ми не можемо його не виконати.

На питання, чи розглядається питання щодо того, чи може ВМТЕ ініціювати тимчасове припинення подачі тепла, Сніжана Шпікіна зазначила, що такого не траплялося, оскільки ВМТЕ є комунальним підприємством ВМР, яка й приймає рішення.

Якщо вимкнути опалення – рахунки в платіжках стануть більшими

Як пояснили Vежі в прес-службі Вінницької міської ради, припиняти зараз подачу тепла в будинки – недоцільно як з економічної, так і з організаційної точки зору.

Як пояснили чиновники, процес запуску котелень після їхньої зупинки забирає близько двох тижнів часу. Окрім того, на запуск агрегатів витрачається велика кількість теплоносія. Відтак припинення подачі тепла в будинки у зв’язку з тимчасовою теплою погодою, а за тим – новий запуск котелень значно сильніше відобразиться у “платіжках”, які мешканці міста отримають в кінці місяця.

Водночас вже з наступного тижня очікується значне зниження температури, а вночі – можливі заморозки. “Якщо різко впаде температура – ми не зможемо швидко запустити котельні, тому що це складний технологічний процес. Окрім того потрібен час на ліквідацію можливих поривів мереж. Тому значно доцільніше зараз утримувати температуру в мережах на мінімальному рівні, ніж повністю вимикати подачу тепла”, – зазначив співрозмовник у ВМР.

За повідомленням ВМТЕ, поки тепло не подано до 353 будинків, серед яких:

13 будинків – це приватний сектор, яким подається теплоносій відповідно до заявок,

46 будинків – це ОСББ (подається теплоносій відповідно до заявок)

На 44 будинках немає загальнобудинкових приладів обліку теплової енергії. Їм теплоносій буде подано в останню чергу (у зв’язку з високою температурою повітря). Тобто через 353 будинків залишається лише 200 будинків, на які не подано теплоносій.

Також повідомляється, що станом на 16:00 17 жовтня через пориви теплових мереж відключено 8 ділянок, які подають теплоносій на 25 будинків. На всі місця, де виявлені аварійні ситуації, оперативно виїжджають і працюють бригади.

Також можуть виникати пориви у внутрішньобудинкових системах, за які відповідають житлово-експлуатуючі організації. Так, через пориви у внутрішньобудинкових системах станом на 16:00 17.10 відключено 18 будинків за адресами:

вул. Довженка, 73А

вул. Єрусалимка, 9

вул. М.Шимка, 4

вул. Зулінського, 23,33

вул. Замостянська, 24

вул. Гонти, 41,43

вул. Некрасова, 13

вул. Янгеля, 46, 52

вул. Стрілецька, 69

вул. Соборна, 43

вул. Немирівське шосе, 80,84

Вул. Бевза, 36

Вул. Ю.Клена, 5, 117.

Зазначимо також, що з 8 жовтня тепло почали подавати до шкіл, дитячих садочків та лікарень. Водночас, у ВМТЕ повідомили, що є чимало звернень щодо відсутності послуги з централізованого опалення у багатьох будинків.

– Є багато випадків, коли наше підприємство подало теплоносій на будинок, але житлово-експлуатуюча організація не спрацювала. Наголошуємо, що теплопостачальне підприємство подає теплоносій до будинків, а житлово-експлуатуючі організації (ЖЕКи, ЖЕО, ОСББ) зобов’язані виконати запуск теплоносія по кожному стояку та перевірити якість теплопостачання по всьому будинку, – зазначають у ВМТЕ.

Вінничан просять повідомляти про аварії на теплотрасах, пориви систем централізованого опалення чи гарячого водопостачання у центральну диспетчерську службу ВМТЕ, яка працює цілодобово, за телефоном 43-34-95.