200 тисяч призових: у Вінниці оголосили умови конкурсу проектів перетворення «Альтман-скверу»

18:07
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Після понад трьох років від початку обговорення у Вінниці стартував конкурс проектів “Альтман-скверу” – створення багатофункціональної території в самому центрі міста. Про офіційний старт конкурсу та його деталі розповіли сьогодні, 31 січня, у HUB Місто змістів.

Розробити проект нової “родзинки” міста: з оригінальними місцями для сидіння та корисної для різних гостей – лише деякі із вимог, що ставлять на конкурсі проектів “Альтман скверу”. Однак, якщо ці вимоги виконати, можна отримати до 80 тисяч гривень менше, ніж за три місяці.

Про ці та інші деталі розповідали для кількох десятків присутніх архітекторів, урбаністів та простих вінничан. Для участі можна і навіть потрібно залучити команду та бути готовим перенести своє бачення майбутнього скверу на папір.

Про що йдеться?

Ідею перетворення невеликої території між будинками №38 та №40 по вулиці Артинова на облаштований сквер обговорювали у 2016 році, однак з того часу жодних позитивних змін із територією не сталось. У 2019 році почалась тривала фаза підготовки до метаморфози цієї території в центрі міста.

Місце майбутнього Альтман-скверу

  

  

Натан Альтман – художник родом із Вінниці, який став одним з найяскравіших живописців своєї епохи. Альтман працював у різних напрямках і в його творчому доробку поєднується портрет Анни Ахматової, замальовки до дитячих книг та зображення Леніна. Детальніше про нього можна прочитати у матеріалі Vежі ТУТ.

Так, з серпня 2019 року почали відбуватись обговорення, опитування та дискусії, однак конкурс на створення “Альтман-скверу” вирішили оголосити лише зараз. Так, ще о 10 ранку в HUB Місто змістів охочим почали розповідати, зокрема, про передісторію скверу, архітектурно-планувальні вимоги конкурсу, процедуру подачі проектів та критерії оцінки учасників.

Як повідомляють організатори, на нього прийшли кілька десятків гостей з Вінниці, Києва, Львова, Харкова, Одеси, Хмельницького, Полтави, Нікополя та Конотопа. Це експерти та зацікавлені у сферах урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури, а також представники інших суміжних творчих професій.

  

  

Для учасників заходу організували оглядову екскурсію сквером, з яким вони будуть працювати. Організатори розповіли про передісторію скверу та ознайомили з  результатами опитування місцевих мешканців.

Про умови конкурсу

Участь у конкурсі можуть взяти команди від двох осіб, серед яких має бути фахівець (фахівці) з архітектури та урбаністики. Їм потрібно зареєструватись, заповнивши ЦЮ анкету та прикріпити декілька документів. Зокрема, потрібні резюме кожного з членів команди, портфоліо (з 2-4 релевантними проектами) та мотиваційний лист зі своїм баченням “Альтман-скверу” (як текстовим, так і графічним). Зробити це потрібно до 20 лютого.

  

А з 21 по 25 лютого конкурсна комісія, серед членів якої є представники Франції та Швейцарії, відбере та запросить найкращі команди безпосередньо до участі в конкурсі. Далі три найкращі авторські колективи отримають інформацію, необхідну для розробки проекту та підпишуть відповідні договори з організаторами.

Варто зазначити, що кожна з трьох  команд переможців отримає 50 000 гривень, однак найкраща з них отримає додатково ще 30 тисяч гривень, а за друге місце дадуть додатково ще 20 тисяч. Отримавши вихідні дані, кінцеві версії проектів потрібно буде підготувати до публічної презентації, 24 квітня.

Завдання 

Як повідомляють організатори, основною метою конкурсу є пошук найкращого просторового і композиційного рішення щодо скверу, яке враховує сусідство приватного і публічного просторів, поєднує інтереси різних груп користувачів та відображає філософію творчості Натана Альтмана за допомогою архітектурно-художніх засобів.

Так, серед завдань, поставлених перед учасниками (в порядку пріоритетності):
– створити нове планування в межах ділянки проектування із зонуванням, що відповідає використанню скверу різними користувачами;
– забезпечити баланс функціонування житлового та громадського простору;
– запропонувати рішення щодо формування нового зеленого каркаса ділянки проектування;
– запропонувати оригінальний спосіб розв’язання питання місць для сидіння (альтернативу лавам);
– представити просторові, об’ємні, ландшафтні чи інші ідеї, що формують художній код скверу Натана Альтмана.

Ми хочемо зробити тут не лише комфортну зелену зону, а й певну міську «родзинку», дещо оригінальне. Звідси й завдання для учасників архітектурного конкурсу – відобразити у просторі скверу філософію творчості відомого на весь світ художника Натана Альтмана, який свого часу жив у Вінниці.

Крім того, для підсилення цього мистецького контексту у сквері можна проводити художні виставки, тихі творчі зустрічі. Ми вважаємо, що такий об’єкт може стати справжнім магнітом для творчих людей. – зазначив Олександр Вешелені, директор Департаменту маркетингу міста та туризму.

Як пояснила Аліна Дяченко, директорка КП «Інститут розвитку міст», проекти, що мають підготувати конкурсанти – не є проектно-кошторисною документацією, а учасники не повинні будуть за призові кошти реалізувати свої розробки (посадити дерева, облаштувати місця для сидіння тощо).

Натомість, переможців конкурсу будуть рекомендувати до команди, яка буде створювати ПКД. Крім цього, учасники конкурсу (не лише переможці) матимуть можливість взяти участь у виставках проектів.

Замовник архітектурного конкурсу — Департамент архітектури та містобудування ВМР, а організатор — Інститут розвитку міст спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму. Захід організували у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансують Уряди Німеччини і Швейцарії.

Подавати заявки на участь у проекті можна до 20 лютого 2020 року ТУТ. Детальні умови конкурсу з’являться на офіційному сайті Вінницької міської ради.

Фото автора та з архіву

Нагадаємо, минулого року тривало опитування громадської думки щодо того, яким має бути Альтман-сквер. Детальніше про це читайте в матеріалах:

Читайте також: Яким бути Альтман-скверу в центрі Вінниці: на Соборній триває опитування вінничан

Читайте також: Територія “на трієчку”: у Вінниці обговорювали, як облаштувати майбутній “Альтман-сквер”. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.