“200 днів брехні”: у Вінниці вимагали відпустити обвинувачених у вбивстві Шеремета. ФОТО

13:49
Автор: admin
Become a Patron!

Понад півсотні людей сьогодні, 4 липня зібралися у Вінниці на акцію протесту та підтримки підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Учасники акції переконані, що Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь несправедливо звинувачують у скоєнні злочину та незаконно утримують за гратами вже 200 днів.

На акцію, що відбулася на Майдані Героїв Небесної сотні зібралися представники відразу кількох громадських організацій (“Основа майбутнього”, “Лютич”, “Національний корпус”), а також відомі в місті волонтери, ветерани війни на Сході та просто пересічні вінничани.

Багато людей прийшли з власними намальованими плакатами, дехто з учасників акції малював свої плакати прямо перед початком акції.

 

 

 

 

 

Захід розпочався з короткого виступу молодого ведучого, який нагадав деталі брифінгу, під час якого президент Зеленський та міністр Аваков звинуватили українського військового, волонтерку та дитячого хірурга у вбивстві відомого журналіста.

Молодий хлопець зі сцени заявив, що в процесі розслідування були сфальсифіковані результати експертиз, досі не надано жодних переконливих доказів причетності ув’язнених до вбивства журналіста.

“Пряма постава, розворот носків ніг назовні” – це докази, які наводять прокурори щодо нібито причетності волонтерів та військових до вбивства”, – нагадав ведучий.

Перед початком акції її учасників закликали зберігати соціальну дистанцію, тож люди стояли на віддалі один від одного.

 

Учасники тримали в руках різноманітні плакати, на кшталт “Аваков – тимчасовий чорт”, “Зе владо, ви не туди воюєте”, “надайте докази або свободу”, “Моя нова міліція” тощо.

 

 

 

 

Підтримати політичних в’язнів прийшла і відома письменниця Катерина Калитко, яка тримала в руках свій невеликий плакат з написом “Аваков чорт”.

– Я прийшла сюди, тому що це боротьба за справедливість і за правосуддя. Якщо ми це не виборемо – ми втратимо власні громадянські права. Нинішні тенденції, які демонструє теперішня владна команда, змушують про це говорити. Авторитарна тенденція зараз простежується абсолютно і ця карантинна істерія зіграла на користь Зеленського щодо обмеження наших громадянських прав і свобод, – вважає письменниця.

У них така рожева волога мрія – обмежувати громадянські права. Справа цих підозрюваних – яскравий приклад того, як правосуддя в Україні перестає бути правосуддям. Коли тепер можна будь-кого схопити на вулиці.

Значно більш радикальним був виступ одного з лідерів “Національного корпусу” на Вінниччині Ігоря Княжанського. З його слів, “Нацкорпус” буде вимагати запровадження смертної кари для вищих посадовців за злочини, пов’язані з подібними справами.

– Наше гасло “смерть ворогам” – це про них. Це про Венедиктову, Зеленського і Єрмака. Їх чекає незворотня страта за смерть наших хлопців в Золотому, за відведення військ. Вже зараз із супутникових знімків видно: там, де ми відвели війська – там зараз позиції сепаратистів. Тому за це вони мають нести вже не політичну відповідальність, – переконаний Княжанський.

Саме тому ми продовжимо операцію, яка називається “опусти вату”. Всі повинні знати: кожен, хто підтримує москалів – буде пи..ений.

За тим слово взяв представник “Демократичної сокири”, який не погодився з радикальними закликами Княжанського.

– Я прийшов сюди, тому що знаю, що людей “закрили” без вини, тому що ця справа стосується кожного з нас. Бо тепер проти кожного можуть завести подібні справи. Ми маємо показати, що будемо чинити опір. Але наша партія не виступає за ті методи, які зараз були озвучені. Ми за те, щоб Зеленський і Аваков – люди, які творять беззаконня – просто понесли відповідальність сидячи у в’язниці.

Наприкінці заходу ведчі зі сцени ще раз оголосили вимогу випустити з тюрми несправедливо звинувачених військових та волонтерів. “Все, що може зараз зробити влада – вибачитися перед підозрюваними, випустити їх з тюрми та виплатити компенсацію”, – заявили зі сцени.

 

 

Зазначимо, що подібні акції сьогодні відбуваються по всій Україні. Зокрема у Києві у парку Шевченка протестують кілька сотень людей.

 

 

За даними “Української правди”, де і працював вбитий Павло Шеремета, передісторія справи виглядає таким чином:

  • Один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.
  • 22 травня слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває.
  • Кузьменко та Антоненко перебувають під вартою. Дугарь відправили спочатку під цілодобовий, а потім під нічний домашній арешт.
  • Речник МВС в особистій переписці, опублікованій у мережі, натякнув, що до вбивства Шеремета може бути причетне СБУ.
  • Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна, і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.

Фото Ольги Мірошниченко та “Української правди”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.