“200 днів брехні”: у Вінниці відбудеться акція на підтримку підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета

14:58
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цієї суботи, 4 липня, у Вінниці відбудеться акція на підтримку підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Всеукраїнська акція відбудеться у декількох містах, учасників якої запрошують підтримати  Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь, які 200 днів перебувають у неволі після затримання правоохоронцями.

200 днів брехні. 200 днів неволі Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. 200 днів як убивць Павла Шеремета не знайшли, а призначили. Чому не шукають справжніх вбивць? Чому за ґратами непричетні люди? Чому не помічають безліч доказів невинуватості Андрія, Юлі, Яни і відверті факти брехні правоохоронців? […] Про брехню та свавілля МВС почує уся країна, – ідеться в анонсі.

Організатори акції – “Основа майбутнього/Вінниця”.

Згідно з офіційною версією слідства, саме Антоненко, Кузьменко та Дугарь причетні до організації вбивства журналіста Павла Шеремета. Натомість частина активістів, журналістів та артистів не довіряє такій версії слідства та вважає зазначених людей непричетними до злочину та називає це політичним переслідуванням. Зокрема в мережі розгорнута кампанія щодо підтримки обвинувачених під тегами #FreeRiff, #FreeAntonenko, #FreeDugar, #freeYuliaKuzmenko.

Нагадуємо, що Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок підриву автомобіля. Основними версіями злочину було названо професійну діяльність, а також неприязні стосунки та акцію російських спецслужб.

Акція “200 днів брехні” відбудеться 4 липня, о 12:00 на вінницькому Майдані Небесної сотні.

Так під час термінового брифінгу Міністерства внутрішніх справ презентували офіційну версію слідства та деталі розслідування справи в грудні 2019 року:

Ряд журналістів регулярно слідкують за ходом справи та висувають свої претензії до офіційної версії слідства. В одному з останніх таких сюжетів “Слідство.інфо” опублікували інформацію про те, як поліція “підрізала” нічний маршрут пари, що закладала вибухівку під машину Шеремета:

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.