17,5 тисяч ялинок зрубали для вінничан на новорічні свята

12:43
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Цього року 17 тисяч 509 ялинок та сосен зрубали лісівники області, аби в оселях вінничан на Новий рік красувалися вічнозелені святкові дерева.

За підрахунками держпідприємств лісового господарства, ялинок та сосен цього сезону було реалізовано на суму 1 мільйон 312 тисяч гривень, повідомляє Вінницька ОДА.

Найбільше дерев вирубали у реалізували ДП «Гайсинський лісгосп», «Вінницький лісгосп», «Бершадський лісгосп». Їх саджали спеціально для реалізації на зимові свята.

Окрім того, для запобігання незаконній вирубці хвойних дерев протягом ялинкової кампанії для охорони новорічних ялинок працювало 78 моніторингових бригад у кількості, до яких увійшло 296 представників лісгоспів, екологічної інспекції, журналістів та місцевого самоврядування.

Під час рейдів  було виявлено 64 незаконно зрубаних новорічних дерева. На порушників складено аналогічну кількість адмінпротоколів. Сума штрафів склала 5 тисяч 780 гривень. Порушниками відшкодовані також суми збитків, нанесених лісовому господарству, – понад 23 тисячі гривень.

Нагадаємо, що “Вінницязеленбуд” закликає вінничан здавати “використані” ялинки у пункт прийому: зелені красуні за тим пустять на опалення теплиць, де вирощують нові рослини.

Головне фото – newyear.rv.ua