16 команд урбаністів візьмуть участь в конкурсі на реконструкцію проспекту Коцюбинського

12:18
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 13 Лютого 2018, в 15:40

16 команд урбаністів з усієї країни подали заявки на конкурс кваліфікацій, щоб долучитися до Студій ідей зі створення проектів комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського у Вінниці з перспективою розвитку прилеглих територій.

Такі результати першого етапу містобудівного конкурсу, оголошеному у Вінниці 11 січня. 29 січня завершився прийом заявок від урбаністів з усієї країни, наразі оргкомітет має відібрати трьох переможців для подальшої участі у проекті. Серед ідей, які вже потрапили на розгляд: можливість прокладання трамвайної лінії між площами Перемоги та Привокзальна, перенесення центрального автовокзалу, більш зручне розташування зупинок громадського транпорту та парковок.

“Незважаючи на те, що район Замостя розташований в центральній частині міста, останні роки він не стояв у центрі міського розвитку. Проблеми з навантаженням від ринків, колишніми промисловими територіями погіршили привабливість цієї території. Простір вздовж проспекту Коцюбинського страждає від значного транспортного руху, а також від вкрай некомфортного середовища пішохідних зон”, – ідеться в прес-релізі оргкомітету конкурсу, надісланому в ЗМІ.

«Простір проспекту Коцюбинського є ключовою територією для розвитку міста завдяки його розташуванню та масштабам. Розроблена в результаті Студій концепція дозволить вирішувати питання міського простору не точково і випадково, а маючи цілісне уявлення», – коментують в Агенції просторового розвитку КП «Інститут розвитку міст» (Вінниця), яка є співорганізатором Студій.

Для того, щоб забезпечити високу якість життєвого простору, пріоритетність громадського транспорту, сучасний урбан-дизайн середовища, фахівці протягом 3-х місяців Студій мають дати відповіді, зокрема, на наступні запитання:

  • Що робити з хаотичним паркуванням?
  • Як розвантажити Центральний міст?
  • Де розташувати парковку біля залізничного вокзалу?
  • Як зробити життя мешканців будинків, що розташовані поряд з ринками, комфортним?
  • Які першочергові кроки можуть відчутно покращити життя району?

Через тиждень – 5 лютого – має бути оголошено три команди-переможця для подальшої участі у проекті. Відбір команд, які працюватимуть з територією, здійснюватимуть швейцарський урбаніст-проектувальник Урс Томан, заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський та керівник Агенції просторового розвитку Олександр Коротких. Початок Студій заплановано на 13 лютого, завершення – 25 квітня.

Студії ідей – новий для України формат роботи. Командам нададуть результати попередньо здійснених соціологічних досліджень та транспортного аналізу, необхідну картографічну та містобудівну документацію. Під ччас роботи будуть проводитись консультації з департаментами міськради, власниками крупних об’єктів території, з мешканцями та іноземними експертами. Кожна команда презентуватиме свій проект розвитку району, реконструкції проспекту та окремих ділянок. У підсумку місто отримає оформлене цілісне бачення і конкретні підходи для подальшої реконструкції проспекту Коцюбинського, його площ та відповіді на багато інших запитань, що стосуються району.

Конкурс-студії відбуваються в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» відповідно до засад Лейпцизької Хартії «Міста Європи на шляху сталого розвитку» за підтримки німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», співфінансується Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської конфедерації (SECO).