14-річну вінничанку, що винесла 50 мішків сміття з Бригантини, пропонують нагородити

16:40
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Нагородити дівчинку «За вагомий внесок у розвиток міста» просять вінницьку владу вінничани.

Йдеться про 14-річну Марію Чикальську, яка за два дні самотужки прибрала територію на вінницькій Бригантині. За цей час юна вінничанка зібрала близько 50-ти мішків зі сміттям, що лишили по собі інші мешканці міста.

Вражена вчинком дівчинки, журналістка Віта Омельчук подала петицію, в якій просить чиновників відзначити Марію Чикальську Подякою та грошовою винагородою.

«Такі дії є чудовим прикладом для молоді та одним із потужних кроків до світлого екологічного майбутнього Вінниці. Тому такі ініціативи потрібно заохочувати, мотивувати та відзначати» – пише авторка петиції.

Як Vежі розповіла сама дівчинка, свій вчинок вона не вважає чимось героїчним.

Тебе хочуть нагородити Подякою та премією. Як до цього ставишся?

  • Я навіть не думала про це. Звісно, буде приємно, але я вважаю, що тут немає за що нагороджувати: кожна людина має прибирати хоча б після себе, тому нічого незвичайного тут немає.

Чому так взагалі вирішила вчинити?

  • Відпочивала на Бригантині разом із друзями. Побачила ту гору сміття, на яку вже набридло дивитися, і все просто – прибрала його, спакувала та віднесла туди, де йому місце – на смітник.

Чи підтримали тебе батьки, або ж навпаки казали щось типу «навіщо воно тобі»?

  • Батьки вже згодом дізнались, були вражені, підтримали мене.

Чи долучались друзі?

  • Ні, була я сама. Думка їх покликати виникала, але ж не кожному захочеться прокидатися із самого ранку, щоб поприбирати.

Чи давно там було сміття?

  • Та весь час, що пам’ятаю це місце. Іноді, зовсім іноді, бачила цю ділянку більш-менш чистою, але те, що там сміття лежало більше місяця – просто викликало огиду. Ось і поміркувала – треба щось робить!

   

Петиція щодо нагородження юної активістки була подана 21-го липня і всього за кілька годин вже набрала 31 голос. До кінця збору підписів лишилось рівно два тижні.

Та ми вирішили розібратися, хто все ж мав прибрати Бригантину замість Марії. Як каже дівчинка, вона прибирала Бригантину 16-го та 17-го липня. Ми запитали у профільних чиновників, коли вони там здійснювали прибирання.

Директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко сказав, що цю територію підпорядковані служби прибирали два останні дні.

  • У ці середу та четвер (19-20 липня) наші працівники там робили прибирання. Бо сьогодні ж «Потяг Єдності» мав туди прибути, відтак ми і траву скосили, і сміття прибрали та вивезли, – сказав Ніценко. – Але на цій території також є ділянки, де є власники, тож можливо йдеться про стихійні, якісь локальні купи сміття. Єдине пояснення ситуації – йдеться про різні ділянки, може дівчинка збирала десь на приватній території чи орендованій, бо зі своєї сторони наші працівники все зробили. За ці два дні прибирання ми разом із «Вінницязеленбуд» привели до ладу територію та вивезли 70 мішків зі сміттям.

Відтак, нам порадили звернутись до іншого департаменту, де могли прояснити ситуацію щодо орендованих ділянок, та в ньому саме тривали наради й нам не вдалося отримати коментаря. Тож станом на зараз, дівчинці вдалося привернути до «брудної» проблеми увагу громадськості. Сподіваємось, на цей випадок відреагують відповідні служби та особи, замість яких виконала роботу 14-річна дівчина.

А поки вінничани можуть віддячити Марії, підтримавши петицію про її нагородження.

Фото надані Марією Чикальською