12 кілометрів та 4 години: вінничан кличуть на історичну велоекскурсію містом

12:01
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Покататися на велосипеді, а заразом дізнатися цікаві історичні факти – так пропонують вінничанам влаштувати наступної неділі своє дозвілля місцевий велосипедний клуб «Пірати» та Військово-патріотичний клуб «Айдар».

Як зазначено на сторінці події у Фейсбук, велоспільнота запрошує усіх бажаючих на історичну велоекскурсію Вінницею, що буде присвячена 400-річчю від дня народження Івана Богуна.

Нині маршрут ще на стадії формування, проте відомо, що дистанція складатиме не більше 12-15 кілометрів. Збір відбудеться 27 травня о 10:00 на Європейській площі. Орієнтовно екскурсія триватиме 4-5 годин.

«Це буде чудова можливість поєднати дві речі – покататись у неспішному темпі, послухати історика та відвідати місця, пов’язані з українським військовим та державним діячем Іваном Богуном» – обіцяють організатори.

Екскурсія, яку здійснюватиме історик Олександр Коваль – буде безкоштовною. Єдина умова участі – наявність велосипеду.

«З початком у 1648 році Визвольної війни українського народу Богун став одним із сподвижників гетьмана Богдана Хмельницького і, згідно з «Реєстром Війська Запорізького 1649 року», значився серед козаків Чигиринського полку, в його сотні був записаний «кадровий резерв» Хмельницького як прості козаки (зокрема серед них Михайло Криса, який був серед заручників у поляків у битві під Жовтими водами).

Треба додати, що народна дума згадує про нього як одного із чотирьох керівників повстання, які перед самим початком війни прибули на Низ (серед них ще Максим Кривоніс, Мартин Пушкар та Михайло Борохович). Згодом, 1650 року, за добрі організаторські здібності та військовий талант Богуна призначили кальницьким полковником» – Вікіпедія.