100 тисяч доларів хабаря: під варту взяли третього підозрюваного у посібництві. ФОТО

14:04
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 19 лютого, у Вінницькому апеляційному суді визначили запобіжний захід для Георгія Гюмюшлю. Це третій підозрюваний у посібництві в справі вимагання 100 тисяч доларів за земельну ділянку в 10 гектарів. 

Адвокат просив застосувати до його підзахисного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з визначеними годинами. Однак суд постановив взяти Георгія Гюмюшлю під варту з можливістю внесення застави у понад 5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що йдеться про справу, яка сталася у Гнівані. За повідомленням прокуратури Вінницької області, депутат (Борис Швець), “заручившись підтримкою міського голови та трьох пособників, двоє з яких є впливовими в кримінальному світі особами, так званими, “кримінальними авторитетами”, обіцяв підприємцю забезпечити голосування депутатами міської ради та ним особисто рішення щодо надання у користування 10 гектарів землі для здійснення підприємницької діяльності.

Крім того, Швець та три його посібники (Констянтин Комаров, Роман Весельський, Георгій Гюмюшлю) гарантували безумовне підписання міським головою прийнятого рішення та відповідного договору за неправомірну вигоду у сумі 100 тисяч доларів США”.

Як заявляють у прокуратурі, при спробі одержання 20 тисяч доларів США неправомірної вигоди нібито посібників депутата затримали, а сам депутат (Швець) наразі в розшуку. Щоправда, захист одного з підозрюваних, Весельського, вказує на процесуальні порушення під час розслідування та називає справу сфабрикованою.

Пізніше, 10 лютого, у Вінницькому міському суді двоє підозрюваних у посібництві отримали тримання під вартою з правом внесення застави 630 тисяч гривень (третій перебував у лікарні). Однак прокурор подав апеляційну скаргу на таке рішення і 12 лютого Вінницький апеляційний суд збільшив суму застави для Комарова у понад вісім разів – до понад п’яти мільйонів гривень.

Вінницький міський суд призначив тримання під вартою із заставою в 630 тисяч гривень ще й Гюмюшлю, однак той сплатив зазначену суму, тож досі перебував на свободі. Третьому підозрюваного, Весельському, міський суд не призначив жодного запобіжного заходу, але 13 лютого, рішенням Вінницького апеляційного суду, йому призначили цілодобовий домашній арешт. Детальніше про це – ТУТ.

Підозрюваний Гюмюшлю

Тоді ж, 13 лютого, мав відбутись апеляційний перегляд призначеного запобіжного заходу й Георгію Гюмюшлю, однак він не з’явився на засідання, бо перебував на стаціонарному лікуванні.  Але на сьогоднішнє засідання він з’явився (зі слів адвоката – з власної волі й попри заборону лікарів покидати медичний заклад).

Варто зазначити, що Георгій Гюмюшлю пересувається на милицях, адже має інвалідність 1 групи (довічне посвідчення).

В суді першої інстанції прокурор просив застосувати до Георгія Гюмюшлю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб (до 6 квітня) з можливістю внесення застави у розмірі 4758 прожиткових мінімумів для працездатних громадян (що становить 10 мільйонів 1316 гривень).

Його звинувачують за частиною 5 статті 27 (співучасть у злочині) та частиною 6 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи…) Кримінального кодексу України. Відтак, Георгію Гюмюшлю може загрожувати від 8 до 12 років позбавлення волі.

Прокурор

Натомість адвокат просив апеляційний суд застосувати до Гюмюшлю запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з визначеними годинами (нічний). На його думку, це був би достатній захід до встановлення всіх обставин, які би кваліфікували дії його підзахисного.

Адвокат наполягав, що Георгій Гюмюшлю не може бути посібником, бо не був знайомий з іншими підозрюваними. Крім того, з його слів, обставини вчинення злочину Веселовським (з 2019 року) ніяким чином не переплітаються з його підзахисним. Про це пізніше сказав і сам Гюмюшлю.

  • Ваша честь, я ніколи раніше з цими людьми не був знайомий (які йдуть по справі). В той час, коли справа відкривалася, я був на двох серйозних операціях, які тривали 7 і 4 години. Я навіть фізично не зміг  би брати участь у цій справі з самого початку, оскільки ні одного учасника: ні Швеця, ні потерпілого (Кушніренка), ні третього учасника не знав. Крім Костянтина. Я його знаю, бо зі мною займається його вітчим, щоранку уже 2,5 року, – звернувся підозрюваний до колегії суддів і попросив підтримати його адвоката.

Адвокат підозрюваного Гюмюшлю

У своєму виступі адвокат Гюмюшлю навіть висловив сумнів у доброчесності потерпілого Кушніренка. З його слів, “в Україні є 3-4 кримінальні провадження, які знаходяться в суді, де Кушніренко є заявником, і по яких є виправдальні вироки”.

Також він зазначив, що основним документом, який може якось свідчити про участь Гюмюшлю в можливому вчиненні злочину, є протокол проведення негласних слідчих дій, а саме аудіо- та відеоконтролю від 07.02.2020 року, який провів сам потерпілий. Зі слів адвоката, у протоколі зафіксовано, що запис переривався, тому він припускає, що Кушніренко “вмикав-вимикав його, враховуючи свою позицію і намагаючись штучно створити обставини та провокуючи Гюмюшлю на повідомлення тієї інформації, яку можна використати з метою формування обвинувачення”. 

Втім, прокурор таке трактування негласних розшукових дій адвокатом (аудіо- та відеоконтролю, “де нібито підозрюваний відмовився від вчинення правопорушення”) назвав вибірковим. І запевнив, що є достатньо підстав, щоб застосувати до Гюмюшлю запобіжний  захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення максимального розміру застави.

Також адвокат просив суд врахувати майновий стан його підзахисного, адже все нерухоме майно (це 8 об’єктів, зі слів прокурора) є арештованим. Окрім того під час обшуку в Гюмюшлю вилучили суттєву суму коштів.

  • Наразі майновий стан Гюмюшлю є заблокованим. Тобто сума, яка пропонується стороною обвинувачення, в понад 10 мільйонів застави є непомірною на даному етапі та призведе до того, що особа буде втрачати своє здоров’я в місцях ізоляції.

Зрештою, вислухавши обидві сторони, Вінницький апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу підозрюваного та його адвоката й ухвалив рішення застосувати до підозрюваного Георгія Гюмюшлю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб (до 6 квітня) із правом внесення застави у розмірі 2700 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (що становить 5675400 гривень).

Водночас суд скасував ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду, якою Гюмюшлю було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом унесення понад 630 тисяч гривень застави.

Стаття 27. Види співучасників.
Частина 5. Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати злочинця, знаряддя чи засоби вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі предмети, або іншим чином сприяти приховуванню злочину.
_
Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою
Частина 4. Діяння, передбачене частинами першою, другою або третьою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Фото – автора та з архіву Vежі

Читайте також: 100 тисяч хабаря: підозрюваному в посібництві призначили цілодобовий домашній арешт

Читайте також: Одному з фігурантів “гніванської афери” призначили заставу в понад 5 мільйонів. ФОТО

Читайте також: На Вінниччині затримали депутата за підозрою у вимаганні 100 тисяч доларів. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.