Вночі, з 17 на 18 січня, очікується стрімке погіршення погодних умов на території багатьох областей України. Вже за декілька годин на Вінниччину прийдуть сильні снігопади. Державна служба з надзвичайних ситуації знаходиться в режимі підвищеної готовності.
Таку інформацію сьогодні повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ускладнення погодних умов.
- Буквально з 15 години погіршення ситуації у Полтавській, Сумській, Чернігівській областях, а потім -у Київській, Житомирській, Вінницькій, Миколаївській та Одеській областях. Погіршення більш суттєве, ніж те, що ми отримали буквально вчора і позавчора по Одеській області, – зазначив Геннадій Зубко.
Як повідомив керівник Укргідрометцентру Микола Кульбіда, у четвер, 18 січня, очікуються сильні снігопади, хуртовини, посилення вітру і снігові замети, зокрема, у Чернігівській, Сумській, Полтавській, Київській, Черкаській, Кіровоградській областях. На цих територіях висота снігового покриву сягатиме до 40 см. Водночас менш інтенсивні опади прогнозуються в Одеській та Миколаївській областях.
На сайтах прогнозу погоду також попереджають про сильні снігопади та замерзання дощу і мокрого снігу на дорогах.
На території Вінниччини також облашутвали 14 стаціонарних пунктів обігріву. З переліком та адресами можна ознайомитися ТУТ.
У зв’язку з цим Служба автомобільних доріг у Вінницькій області попереджає про можливе введення обмеження руху на автомобільних дорогах державного значення для транспортних засобів, починаючи з 19:00 17 грудня, на південно-східній території Вінницької області:
- а/д М-12 від м. Немирів до кордону з Черкаською областю
- а/д М-21від м. Могилів-Подільський до м. Жмеринка.
В наслідок погіршення погодних умов можливе ускладнення руху в Могилів-Подільському, Ямпільському, Тульчинському, Крижопільському, Немирівському, Бершадському, Гайсинському Іллінецькому районах.
Водіїв закликають надавати перевагу в русі снігоприбиральній техніці та спецмашинам ДСНС, а також бути максимально уважними та обережними на дорогах: користуватися пасками безпеки, дотримуватись безпечної дистанції, з особливою обережністю рухатися мостами та естакадами, відмовитися від ризикованих маневрувань, а також неухильно дотримуватися правил дорожнього руху.
Подальша інформація про стан проїзду автомобільними дорогами буде уточнюватись.
Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін повідомив на засіданні Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що через ускладнення погодних умов органи управління та сили ДС НС приведено в режим підвищеної готовності.
- Прогноз про загрозу ускладнення погодних умов Службою завчасно доведено до органів влади, місцевого самоврядування та через засоби масової інформації до населення. Вже вчора під час снігопаду на півдні України, в Одеській області, у взаємодії з Миколаївською областю, своєчасно вводилися обмеження руху вантажного автотранспорту. Це дозволило почистити дороги від снігу, як в самій Одесі так і на під’їзних шляхах, уникнути на них скупчення транспорту та автомобільних заторів, – зауважив п. Чечоткін. – За моїм рішенням органи управління та сили ДСНС, а це близько 7 тисяч особового складу та 2 тисячі одиниць техніки, приведено в режим підвищеної готовності.
У свою чергу Володимир Гройсман наголосив, що відповідальність лежить на місцевій владі, яка має мобілізувати усі наявні ресурси для того, щоб на місцях надзвичайних ситуацій не виникло. Також голови адміністрацій з сьогоднішнього вечора мають організувати всю відповідну роботу і потурбуватись про людей та громадський транспорт, що потрапляють у затори.
На засіданні штабу ДСНС Геннадій Зубко також зауважив про відповідальність органів місцевого самоврядування та навіть наголосив, що голови органів місцевої влади не мають залишати території своїх областей на час негоди.
- В умовах надзвичайних ситуацій, всі мають пам’ятати три головні речі: забезпечення безпеки людей, чітка координація дій і мобілізація ресурсів, а також особиста відповідальність керівників на місцях. Голови ОДА, РДА і місцевого самоврядування в умовах негоди не повинні залишати території своїх областей. Подолання наслідків і оперативне реагування – ваш прямий обов’язок! – зазначив Геннадій Зубко.
Головне фото – Уніан
Дякуємо!
Тепер редактори знають.