Зустріч Савченко з головою УНСО у Вінниці: про що і навіщо спілкувалися націоналісти із прихильницею “ЛДНР”?

12:44
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

8 січня у Вінниці відбулась робоча зустріч голів політичної партії «УНА-УНСО» Сергія Чумака та партії «Політична партія «Громадсько-політична платформа Надії Савченко» Надії Савченко.

Як повідомив Сергій Чумак, під час зустрічі обговорювалась низка питань щодо поточного становища в Україні та перспективи розвитку країни.

«Головною проблемою визнано відсутність в нашій державі реального народовладдя та зневіра значної частини населення в можливості швидких позитивних змін» – йдеться у дописі Чумака.

Також із Савченко голова УНА-УНСО обговорив можливість звільнення політв’язнів, зокрема Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та інших. Водночас, більшість коментаторів під постом голови УНА-УНСО вказували на те, що Савченко представляє антиукраїнські інтереси і сам факт контакту лідера УНСО із Савченко у Вінниці дискредитує націоналістичну політичну силу.

Фото зі сторінки Сергія Чумака

Фото зі сторінки Сергія Чумака

VежА зв’язалась із Сергієм Чумаком, щоб прояснити деякі подробиці зустрічі.

Про що саме Ви говорили із Савченко?

  • Ініціатива була від Надії Савченко. Вона вранці зателефонувала і сказала, що у Вінниці і хоче зустрітися. Я мав із нею зустрітися: вона народний депутат, голова партії. На запитання, яким буде предмет зустрічі, вона відповіла, що переймається справами звільнення політв’язнів, зокрема Миколи Карпюка, який є членом УНА-УНСО і відтак є про що поговорити.

То до чого Вам із Надією Савченко вдалося врешті домовитись?

  • Ми ні про що не домовлялись. Її цікавило, чи готова партія УНА-УНСО заняти активну позицію по визволенню Миколи Карпюка. Звісно, що ми готові активізуватися в цьому напрямку. Але ми повинні розуміти, що це за процеси і яку користь чи шкоду вони можуть принести як політв’язням, так і Україні загалом.
  • Зокрема ось ще минулорічна наша заява, пункт 8: «На найближчому засіданні Радбезу ООН підняти питання невідкладного звільнення ВСІХ в’язнів Кремля: Миколу Карп’юка, Станіслава Клиха, Олега Сєнцова, Олександра Кольченка. Романа Сущенка та десятків інших Українських Патріотів, що страждають в кремлівських казематах».

Яким чином УНА-УНСО впливає на процес звільнення заручників із РФ?

  • 2014 року, коли в Україні почалися події, а Миколу вкрали у березні 14-го року, то варіант був такий, щоб підняти розголос. Але адвокати та державні служби, які шукали його, порекомендували нам утриматися від публічних акцій, мотивуючи це тим, що це ускладнить процес його захисту, «набиватиме йому ціну». Таку позицію розділяла і родина, тому акцій ми не проводили. Але минулого року наших хлопців судили, Микола Карпюк отримав 22,5 років, а мене обрали головою партії. А передвиборча програма, коли я балотувався на голову партії, я озвучував, що потрібно підняти питання звільнення побратимів, в першу чергу йдеться про членів УНА-УНСО. Але потрібно розуміти, що за останніми даними політв’язнів там наразі близько 30. І ось була моя стаття (лист на з’їзді – авт.) і певно через неї Надія і вийшла на мене.

На Вашу думку, чию сторону представляє Савченко у питанні звільнення заручників з РФ – Києва чи Москви?

  • Я з Савченко зустрівся вперше в житті, а оцінку її діяльності я роблю із публічних дописів, які є у мережі Інтернет. Робити якісь висновки – на кого вона працює – я можу тільки з того, що пишеться на сайтах. Тому в мене немає своєї точки зору на це все.

Тобто, Савченко – це партнер чи представник держави-агресора? Ви стверджувати ні того, ні іншого не можете?

  • Так, хоча б тому, що в мене немає доказів. Є суб’єктивні, а може об’єктивні оціночні дані в мережі інтернет. З іншого боку, навіть якщо б вона працювала на якісь антиукраїнські сили, на Медведчука чи на «Український вибір» – Бог з цим. Але коли питання стосується визволення мого побратима, то я як мінімум, маю зустрітися з людиною та вислухати, що вона хоче сказати. Я вважаю, що це є правильно та адекватно. Взяти ту саму аналогію: коли ми звільняємо наших полонених – з ким ми ведемо перемовини? Звісно, на рівні державних органів чи з посередниками, але ж – ведемо все таки з ворогом, який утримує наших полонених. Ми ж не можемо домовлятися із дядею Васею, чи начальником ЖЕКу, який не має до цього жодного стосунку.

Хто ще був присутній на цій зустрічі?

  • Зі сторони Савченко була Тетяна Проторченко, заступниця голови її партії, а з мого боку – був Володимир Іващенко та Сергій Чернищук – це мої радники, які були тоді у мене «під рукою».

Чому спільне фото було зроблене саме на Майдані Героїв Небесної Сотні?

  • Я думаю, це було більше випадково. Бо що – фотографуватися на фоні великого банера УНА-УНСО? Ми тут через дорогу пили каву і тому на Майдані сфотографувалися, – пояснив Сергій Чумак.

Нагадаємо, що після звільнення Надії Савченко з російської в’язниці з’явилася інформацію про підтримку народною депутаткою дій “Беркуту” під час Революції Гідності. Окрім того Савченко вважає, що “Майдан і Антимайдан стояли за одні й ті ж ідеали”.

22 жовтня 2016 року Надія Савченко під час виступу на ток-шоу «Право на владу» закликала президента Петра Порошенка «вибачитися перед Віктором Януковичем, запросити його в Україну і поступитися йому своїм кріслом». Вже за кілька місяців Савченко пообіцяла сприяти створенню в Києві “представництва ЛДНР”.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.