Зубриху з Вінниччини переселили на Буковину для відродження популяції тварин. ФОТО

8:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

«Красива зубриха у розквіті репродуктивних сил» – так про самицю зубра з Вінниччини розповідають лісівники Буковини. Нещодавно тварину передали Чернівецькому управлінню лісового та мисливського господарства для відродження популяції зубрів.

На своїй сторінці у Facebook, лісівники розповідають, що для реалізації проекту з відродження і подальшого розвитку на Буковині популяції зубра європейського, у вольєр ДП «Сторожинецьке ЛГ» привезли з вінницьких лісів ще одну зубриху. Її назвали Мурзана.

Пояснюють, що таке ім’я обрали тому, що вже з самого початку діяльності вольєру склалося, що усі зубри, що там проживають, названі на «Му». Перший зубр з ім’ям Мурза приїхав у грудні 2016 року з Миколаївського зоопарку.

– Мурзана – красива зубриха у розквіті репродуктивних сил. Вона добре перенесла переїзд спецтранспортом з Вінниччини на Буковину. Стадо зубрів, старожилів вольєру, прийняли її, як свою, – зазначають у дописі.

За словами мисливствознавця лісгоспу Руслана Рудого, зубри – соціальні тварини, мирні, живуть стадом, добре ставляться один до одного.

– Фахівці Сторожинецького лісгоспу створили вольєр для утримання маточного поголів’я зубра європейського з благородною метою: щоб тут, у тиші та спокої, на поживній кормовій базі, яку забезпечують сторожинецькі лісівники та єгері, народжувалися здорові зубренята, – додають на сторінці управління лісового та мисливського господарства.

Маленьких зубрів потім випускатимуть у природу для поповнення дикого стада цих червонокнижних тварин, що проживають у вижницьких і сторожинецьких лісах.

– Таким чином, ми підтримаємо дику популяцію буковинських зубрів, – зазначає головний мисливствознавець ДП «Сторожинецьке ЛГ» Сергій Чистов. – Маємо в нашому вольєрі представників різних генеалогічних ліній – зубрів австрійсько-німецької крові й східно-європейської. Це забезпечить народження здорового життєздатного потомства.

Зубр європейський занесений до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та належить до виду тварин, що перебувають на межі зникнення в цілому світі.

Фото з  Facebook-сторінки Чернівецького управління лісового та мисливського господарства

Читайте також: Самців більше: на Вінниччині збільшилася популяція зубрів. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.