-
06 Червня/ 19:40
Vinnytsia
Публікація06.06.1919:40
Зоо-бебі-бум: у “Подільському зоопарку” велике поповнення тварин. ФОТОРЕПОРТАЖ
У вінницькому “Подільському зоопарку” значно побільшало тварин. За півроку тут народились нові звірята ледь не в кожному вольєрі. І хоча керівництво зоопарку навіть не може одразу сказати, наскільки збільшилась кількість мешканців звіринцю, вже планують придбати нових тварин з-за кордону.
Перед входом до зоопарку ми зустрілись із кількома десятками школярів. Охоронець розповідає, що так влітку буває ледь не щодня і сьогодні лише в одній групі було понад 160 дітей. Каже, що діти, звісно, галасують, але тварини вже до цього звикли. Питаємо, чи не лякається відвідувачів білий павич, якого нещодавно почали випускати гуляти територією зоопарку.
– Ну, як дуже кричать, то боїться, але взагалі вже звик. Вдень гуляє, а на ніч ми його закриваємо. Діти його не смикають, їм навпаки цікаво, як він ходить біля них, з цим хвостом своїм. Якщо йому набридають, то він просто піде десь собі в іншу сторону і там буде.
Директор зоопарку Євген Ткачик розповів, що минулого року були проблеми з тим, аби відвідувачі не чіплялись до тварин, але тепер все змінилось і громадяни почали з більшою уважністю та турботою ставитись до мешканців звіринцю. Планують почати випускати фазанів та цесарок. Щоправда, ще не придумали як це здійснити, щоб птахи не втекли.
До кліток із птахами відвідувачів приваблювали двоє павичів, які розпушили свої хвости, привертаючи увагу самиць. Поряд метушливо бігали декоративні кури.
– У мене вдома такі є…, – здивовано коментували діти.
– А страуси схожі на динозаврів, – додавали дорослі, годуючи птахів хлібом.
Цього року “Подільський зоопарк” значно збільшив кількість тварин. Директор розповідає, що за півроку вже народились антилопа, сурикати, дикі кабани, вівці, кози, поні, верблюд, лами, олені… Точну кількість усіх новонароджених навіть назвати було складно. Не всі вони залишаться у вінницькому звіринці і наразі керівництво збирається вивчати, куди яку тварину можна буде продати.
– Зараз такий період року, що всі народжуються, – розповідає директор зоопарку. – З новонародженими нам простіше, тому що батьки вже адаптовані, знають наших працівників. Те, що стільки народжується означає, що на високому рівні проводиться племінна робота, задовільне харчування та великі вольєри. Це все спонукає до розмноження. Вперше у нас народились антилопа та верблюд, ми дуже переживали. Відвідувачів вони не бояться, малий верблюд лягає під самим парканом і діти можуть його погладити. Думаю, ці секунди їхнього життя, коли вони гладять цих тварин, запам’ятаються назавжди.
Якщо маленький верблюд, лами та альпаки вже вільно гуляють вольєром, то сурикати, угорські вівці та кози ще тримаються ближче до своїх батьків і відвідувачам не вдається приманити їх різними смаколиками. А ось курдючні овечки залюбки знайомилися зі школярами та приймали їжу з рук.
Цього року до зоопарку ще привезли зебру. У Вінниці вона лише тиждень і досі проходить період адаптації, тому знаходиться подалі від прогулянкових доріжок, а вольєр огороджений яскравою стрічкою, яка попереджає відвідувачів не наближатись. Євген Ткачик проінструктурував, що аби підійти до зебри ближче, необхідно вже здалеку почати говорити, щоб тварина чула голоси та не злякалась раптової появи людей.
– Думаю, не кожна сім’я має змогу повезти дітей в Африку, щоб побачити живу зебру. Тому вони зможуть приходити до нас. Ми дуже її чекали, – додає директор. – Ми зараз ще ведемо перемовини про купівлю для неї хлопчика. Найвірогідніше, що він буде аж з Великобританії, тому що це рідкісний вид зебри – підвид Гранта, який ми хочемо підтримати. Це не такі зебри, як у нас в Асканії-Новій.
Щоправда, коли вінницька зебра познайомиться зі своєю британською парою ще невідомо. Адже необхідно підготувати чималу кількість документів та все погодити. Хоча в зоопарку розповідають, що готові прийняти другу зебру хоч завтра. Для них вже навіть збудували зимівник, аби тваринам було де жити в холодні місяці.
Щодо планів на майбутнє, то вінницький зоопарк вів перемовини з колегами зі Словаччини, аби придбати декількох нових тварин. Звідти планують привезти самку зубра європейського, пару блакитних альпак, пару татранських козиць (до речі, їх немає в жодному іншому українському зоопарку) та самок камерунських овець для “прекрасних хлопчиків” з вінницького “Подільського зоопарку”.
Щоправда, досі не отримали дозвільні документи від державної ветеринарної служби на перелік усіх необхідних досліджень, аби випадково разом з тваринами не ввезти в Україну інфекційні захворювання. Купувати тварин будуть за кошти самого зоопарку, але вартість угоди називають “комерційною таємницею” хоча й зазначають, що це буде недешево.
До речі, з першого червня дещо подорожчали вхідні квитки на територію. Пов’язано це з розширенням зоопарку, купівлею нових тварин та запланованим будівництвом.
– Ми здали в експлуатацію другий вольєр для ведмедів, першого червня. У нас це вже стало традицією – першого червня хоча б по одному вольєру здавати. Ми вже побудували вольєр для єнотів-полоскунів і на 98% вже розроблена проектно-кошторисна документація на будівництво нової вхідної групи в іншому кутку зоопарку. Це буде у вигляді замку: двоповерховий будинок з п’ятьма колонами. В тому будинку має бути навчальний клас для дітей на 35 місць, дитяче кафе, ігрове приміщення, кімната медичного працівника, туалети з доступом для людей з інвалідністю, ветеринарна клініка, а ще кімната матері й дитини, де батьки зможуть своїх дітей переодягати, якщо потрібно. А якщо піднятися на третій поверх – там буде оглядова вежа, з якої буде видно весь зоопарк.
Крім того, планують побудувати Резиденцію Святого Миколая. На все це будівництво витратять гроші Європейського союзу – 11 мільйонів 300 тисяч гривень.
Наразі “Подільський зоопарк” поступово намагається відмовлятися від решіток та створює скляні вольєри. Пояснюють таке рішення тим, що тепер відвідувачі не зможуть кидати тваринам їжу, яка на них негативно впливає, а ще це додаткова безпека тому що хижаки (наприклад, ведмеді) не відчуватимуть запахів людей та перебуватимуть у спокої.
Наприкінці додамо, що за час, який ми перебували у зоопарку, так і не побачили білого павича, який вільно гуляв територією, лише декількох у клітках. Мабуть, цей птах дійсно втомився від відвідувачів та знайшов для себе тихе місце подалі.
“Подільський зоопарк” розташований по вулиці Зулінського. Квиток для дорослих коштує 70 гривень, для студентів та учнів – 30 гривень, а для дітей 3-6 років – 10 гривень.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
На Вінниччині підприємство зобов'язали повернути Тульчинській МТГ 18 гектарів земельних ділянок
Дякуємо!
Тепер редактори знають.