У Вінниці прикрасили Європейську площу різноманітними різдвяними зірками, виготовленими школярами міста.
Як пише Вінницька міська рада на своїй сторінці, зірки виготовили у рамках традиційного конкурсу різдвяних композицій «Зимова феєрія». Участь в ньому взяли учні закладів загальної середньої освіти, культури та вихованці Вінницької міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної.
Відтак близько шістдесяти зірок – різних форм та кольорів – розвішали на деревах Європейської площі, неподалік Вежі Артинова. Можна помітити, як частина зірок виготовлена з дерева та паперу, а також оздоблена кольоровими стрічками, гілочками ялинки, шишками та дзвіночками.
Зірка — традиційний атрибут різдвяного обряду колядування. Колядники з зіркою – символізували “очищення дому від злого, поганого, що було у старому році, та знамення всього доброго, світлого, чистого в новому році”.
Як розповіла в ефірі “Громадського” етнографиня Анастасія Панкова, традиційну різдвяні зірку вертепу виготовляла молодь, намагаючись прикрасити її якомога краще. Обов’язково до неї чіплялися дзвоники. В кожному селі зірку виготовляли по-різному. Кількість промінчиків у зірки теж могла бути різна. Одні дослідники кажуть, що повинна бути тільки непарна кількість. Інші кажуть, що тільки 8, а деякі заперечують, що 5. В традиції найчастіше зустрічається 7 промінців, 9 і 12. Чим більше, тим краще, каже етнографиня.
Зірку можна виготовити з різних матеріалів, зокрема з твердий картон, паперу чи дерева. Прикрашати стрічками, дзвониками та всім іншим. Приклад “офісної” різдвяної зірки можна переглянути нижче:
Зірку з картону можна виготовити так:
Як виготовити інший різдвяний символ – подільський Дідух – можна переглянути у нашому відео:
Фото – Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.