«Жити гідно всупереч долі»: у Вінниці покажуть фотовиставку про людей з інвалідністю та навчать мові жестів

9:07
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці покажуть міжнародну фотовиставку про людей з інвалідністю, героями якої стали й вінничани. Крім того у місті відбудеться майстер-клас з української жестової мови та круглий стіл на тему доступності та забезпечення прав людини.

Фотовиставку «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі» у Вінниці відкриють сьогодні, 8 листопада. У Національній Асамблеї людей з інвалідністю України повідомили, що вона складається з 16 шведських і 10 українських історій, які закликають задуматися про причини виникнення соціальних перешкод, з якими стикаються дорослі та діти з інвалідністю. Основне питання – чому, маючи ті ж права, вони отримують менше можливостей?

У повідомленні також йдеться, що героями виставки є діти, підлітки і дорослі, громадяни України, майбутні та справжні батьки, представники творчих і прикладних професій, ті, кого прийняли на роботу і ті, хто не може працевлаштуватися, жителі міст і сіл.

Ця фотовиставка вже побувала у понад 30 країнах світу. Зокрема в Україні її доповнили українськими історіями людей з інвалідністю: політичного діяча Валерія Сушкевича, юної піаністки із синдромом Дауна Лізи Халявченко, спортсмена з пауерліфтингу Артема Гудзенка, вчительки Марти Николаєвої та інших. Серед героїв цієї виставки є й вінничани – молода студентка та майбутній психолог Юлія Галачева, а також обдарований Сергій Лисак.

– Кожна історія це невелике одкровення, призма, через яку ми можемо поглянути на своє ставлення до людей з інвалідністю, на те, наскільки доступна їхнє навколишнє середовище, наскільки різноманітні і широкі можливості для розвитку і реалізації їхнього потенціалу, які умови надаються їм в Україні для включення в повноцінне життя суспільства і збереження почуття власної гідності, – зазначають організатори.

У Вінниці фотовиставка «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі» триватиме з 8 до 28 листопада в приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації (Хмельницьке шосе, 7; перший поверх, Адміністративна будівля «Книжка»). Вхід – вільний.

Крім того, в рамках презентації проекту, відбудеться круглий стіл на тему «Доступність та універсальний дизайн» (14:00-16:00), а також майстер-клас з української жестової мови (16:30-17:30) від Ігора Бондаренко, перекладача  жестової мови вищої категорії, який є офіційним представником Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії.

На першому заході вінничанам розкриють нові підходи до питань інвалідності, розкажуть про взаємозв’язок між доступністю і забезпеченням прав людини, а також про універсальний дизайн. А за тим – розкажуть про ази вивчення жестової мови та етичні моменти спілкування з глухими людьми.

Обидва заходи відбудуться 28 листопада в приміщенні HUB Місто змістів (вулиця Пушкіна, 11).

Оскільки кількість учасників круглого столу та майстер-класу обмежена, потрібно обов’язково зареєструватися до 27 листопада. Зробити це можна за телефонами (093) 917 35 00, (066) 292 14 39 або за електронною адресою: [email protected]

Організаторами заходів є Національна Асамблея людей з інвалідністю України у співпраці з Посольством Швеції в Україні та Шведським Інститутом. Партнерами на регіональному рівні виступають Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА та Вінницька громадська організація «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця». Фотографи: Маркус Марсетик (Швеція) та Дмитро Шитко (Україна).

Фото – univer.kharkov.ua, naiu.org.ua
Головне фото – naiu.org.ua