4 жовтня, у Вінницькому прес-клубі відбувся круглий стіл “Дружинам ветеранів – увагу влади і громади”, на якому розповіли про проект “Жіноче коло”, який підтримує постраждалих жінок від конфлікту на Сході України.
Що це за проект
“Жіноче коло” – проект для жінок-волонтерок, жінок-вояків, та жінок, які постраждали від конфлікту на Сході України, бо втратили чоловіка, батька, або ж сина, та довгий час переживали його відсутність. Ініціатори хочуть отримати додаткові інструменти для лобіювання інтересів та розвитку громади та суспільства, а також планують надавати жінкам більше правової інформації. Проект готувався за бажанням жінок, які прагнуть отримувати більше правової та психологічної просвіти, яка здатна вирішити їх проблеми.
Яку допомогу надає
Проект розпочався на початку війни у 2014 волонтерською організацією “Бойові бджілки”.
Організація ніколи не пропонувала виключно психологічну допомогу, а тільки комплексну: правову та соціальну. “Бойові бджілки” вивчають не тільки матеріальні потреби, а й запити, які стосуються розвитку і родини, і сім’ї. Щодня організація приймає близько 20 звернень.
За словами координаторки проекту Лариси Полулях, організації не важливо отримувати матеріальну допомогу та подарунки від українських чи закордонних спонсорів.
- Світ влаштований так, що є люди яким хочеться допомогти, ти у деяких випадках жертва чи герой, потім люди це забувають, але це золотий час для того, щоб отримати багаж, який пропонують фонди, держава та громада. Зараз дуже класний час розвиватися, і ми хочемо запропонувати правову та психологічну підтримку, – розповідає Лариса.
Зараз координатори ведуть перемовини з лікарями, які пояснять чоловікам та жінкам які воювали на Сході що таке травма, та як розуміти психологічну травму саме з точки зору лікаря.
- Ми хочемо винести цю проблему за межі нашої “маленької тусовки”, та комунікувати з громадою, щоб вони сприймали і бойовиків АТО, і їх родини не як загрозу, а як серйозний потенціал для розвитку, – говорить Лариса.
Основні завдання
Проект створений задля інформування громади про проблеми жінок, які мають прив’язаність до подій на Сході України. Громадські організації, державні структури та місцеве самоврядування має а меті об’єднати власні зусилля та надавати жінкам, вдовам учасників АТО і матерям допомогу з правових питань та соціального супроводу а також, консультації щодо проблем домашнього насильства.
Які заходи будуть проводитись під час проекту?
- Жінки матимуть змогу отримати безкоштовні правові консультації, зорієнтовані на проблеми жінок, такі як: доступ до медичної допомоги, до санаторно-курортного лікування та інші.
- Соціальний супровід. За словами організаторів, вони планують не просто вести людей за руку, а створити модель, за якою людина буде точно знати куди звертатись та отримати будь яку послугу або ж допомогу.
- Тренінги присвячені правовим питанням, стресам та конфліктам.
- Круглі столи в п’яти громадах – до заходів будуть залучені ще чотири районні центри окрім Вінниці.
- Підтримка жіночої взаємодопомоги.
Проект реалізований ГО “А-ВЕСТА” та волонтерською групою “Бойові бджілки” за підтримки Відділу преси, культури та освіти Посольства Сполучених Штатів Америки. До круглого столу долучились і представники Обласної ради, представник Фонду сприяння демократії за підтримки Сполучених Штатів Америки Сергій Решетов, а також Завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Вінницькій області Олег Дмитрійчук.
- Той дух, той громадський рух і та свідомість і патріотизм громадян Вінниці вражають. Для нас велика честь надавати на таку шляхетну справу, якою займається ця організація кошти, – говорить Сергій Решетов.
Щоб долучитися до проекту та отримати допомогу- звертайтеся за телефоном до координаторки проекту Лариси Популях- +38067 700 50 76, +38093 006 76 17, або пишіть на адресу- [email protected]
Читайте також: Чому пішла воювати «Мальва»: у Вінниці презентували фотоісторії жінок на війні
Дякуємо!
Тепер редактори знають.