У Вінниці сьогодні, 18 лютого, влаштували мітинг-реквієм за загиблими на Майдані у Києві під час Революції Гідності. Люди пригадували події шестирічної давнини – у столиці та Вінниці.
Захід відбувся на Майдані Небесної Сотні, хоча був дещо зміщений у бік зупинки громадського транспорту, біля пам’ятної таблички. Тут зібралося близько двох сотень людей. Трохи осторонь стояли поліціянти, які спостерігали за акцією.
Учасники події, щоправда, поклали квіти та запалені лампадки не до Дерева Свободи, яке встановлене на честь героїв Небесної Сотні, а, на прохання ведучої, до однієї з “майданівських ялинок” із портретами загиблих людей. Загалом, за словами ведучої, кількість лампадок була такою ж, якою є кількість загиблих на Майдані.
Ведуча нагадала хронологію подій та, зокрема, 18 лютого – дня, коли розпочалися жорстокі сутички в Маріїнському парку, Кріпосному провулку та які потім перекинулися на Інститутську. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
За тим до слова запросили сотника Вінницької сотні Артема Михайлова – очевидця подій, який під час Революції Гідності був ще студентом. Він зазначив, що великою проблемою в державі є те, що “за шість років не знайшлося політичної волі для того, щоб убивці Небесної Сотні опинилися за ґратами”.
– Ми кожного року намагаємося дати зрозуміти, що людям не все одно, люди пам’ятають. Дякую всім, хто прийшов, – сказав активіст.
За тим ведуча знову озвучила інформацію по події на Майдані та запросила до слова одного з їх учасників – Вадима Шкільняка. Він сказав, що єдиною кримінальна справою, яка у Вінниці не розслідувана, є справа щодо відправлення тітушок на Майдан з Вінниці.” То мені б хотілося, щоб в майбутньому молоді люди, студенти, коли вони зважуються на якісь дії, вони дуже подумали про це” – сказав чоловік.
Згодом запрошений на подію святий отець прочитав молебень задля вшанування пам’яті загиблих майданівців.
За тим ведуча повідомила, що наразі активісти роздадуть учасникам мітингу-реквієму лампадки, які попросила встановити біля “майданівської ялинки”. Під час покладання квітів та запалених лампадок ведуча поіменно зачитувала всіх загиблих Героїв.
Після цього до мікрофона підійшли ще кілька учасників заходу, а завершенням заходу став показ короткометражної стрічки “Зима, що нас змінила”.
Нагадаємо, під час подій на столичному Майдані загинуло троє людей, які були родом з Вінниці та області: Максим Шимко, Валерій Брезденюк та Леонід Полянський. На честь загиблих майданівців було створено скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) – “Дерево свободи”. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена 23 лютого 2018 року на постаменті у вигляді мапи України.
“Небесна Сотня” — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.
_
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали “Небесною сотнею”. Під час прощання із загиблими зі сцени Майдану 21 лютого 2014 року звучала жалобна пісня “Пливе кача…”, що стала неофіційним реквіємом “Небесної Сотні”.
_
У липні 2014 року з офіційного звіту слідчої комісії Верховної Ради стало відомо, що у справі про розстріл людей на Майдані вже за нового керівництва МВС було знищено всі докази. У звіті ТСК зроблено висновок, що докази втрачено безповоротно саме через злочинну недбалість нового керівництва МВС.(Джерело – uk.wikipedia.org).
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.