*На правах реклами
Погодьтесь, вікна та двері – це не ті речі, які можна змінювати щомісяця, щойно з ними починаються проблеми. Навіть якщо фінансові можливості це дозволяють, однак комфорту від цього небагато. Саме тому вибір вікон, розсувних конструкцій та дверей – це питання, до якого варто поставитись уважно та ретельно вивчити пропозиції, які існують на ринку.
Однак, як не помилитись та обрати ті конструкції, які служитимуть роками, забезпечуючи тепло та комфорт в оселях? Для того, щоб допомогти визначити, як обрати якісні та надійні вікна та двері, VежA завітала до регіонального відділення ТМ «ВікноПлюс» у Вінницькій області центру скління ALEX VEKA.
Керівник відділення, Володимир Рожков, розповів, які вікна краще обирати, чи є різниця між різними брендами, що найбільше впливає на якість конструкцій та що необхідно для якісного монтажу.
ЯКІ ВІКНА КРАЩЕ ОБИРАТИ: ДЕРЕВ’ЯНІ, АЛЮМІНІЄВІ ЧИ МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ?
Володимир Рожков пояснює, що сучасні дерев’яні, алюмінієві та металопластикові вікна – всі стандартизовані під однаковий тип склопакету, однаковий тип фурнітурних елементів, ручок тощо. Різниця між вікнами полягає саме у матеріалі профілю, з якого вони зроблені. Кожен з цих профілів має різні коефіцієнти статичного опору та енергоефективності. Саме тому всі вікна мають свої допустимі максимальні габарити та свої показники коефіцієнту теплового опору.
– Якщо говорити про дерев’яні вікна, то якісне дерев’яне вікно має бути виготовлено з цільної породи дерева. В Україні ті породи, які підходять саме для віконної продукції, є надзвичайно рідкісними. Також має бути термічна та спеціальна хімічна обробка самого дерева для того, щоб деревина потім не псувалась у процесі змін кліматичних умов, пір року тощо. Дерев’яні вікна надзвичайно вибагливі, їхнє лакофарбове покриття потрібно постійно оновлювати. Саме тому, на мою особисту думку, у дерев’яних вікон сумнівна екологічна безпека, вони надзвичайно вибагливі та підходять більше для тематичних об’єктів.
– Якщо розглядати алюмінієві вікна, то вони є хорошою та екологічно безпечною альтернативою дерев’яних вікон, при чому вони забезпечують значно більшу конструкційну стійкість та дозволяють забезпечити набагато більші габарити самих віконних конструкцій. Однак алюмінієві вікна є абсолютним преміумом. Вони мають декілька показників, по яких ми можемо характеризувати вікно, як якісний виріб. Перш за все, це товщина самого профілю та товщина термомоста. Знаю, що існують певні стереотипи, які пов’язані з тим, що люди вважають, що алюмінієві вікна повністю холодні, тому що це метал, а як металеве вікно може бути теплим? Насправді сучасні алюмінієві вікна можуть бути як просто чистий метал і застосовуватись у якості внутрішніх перегородок, так і вони можуть бути теплими – це алюмінієвий профіль який складається з двох шарів алюмінію, з’єднаних між собою спеціальним термомостом, який забезпечує хороші показники енергоефективності та вирівнює різницю лінійних розширень зовнішньої та внутрішньої сторони самого вікна. Саме тому алюмінієве вікно, якщо воно якісне, це абсолютний преміум, а європейські профільні системи як Schüco, Reynaers, Aluprof – абсолютні лідери ринку.
– Враховуючи те, що алюмінієві вікна є преміумсегментом і по бюджету не кожен може собі дозволити їх встановити, металопластикове вікно, якщо воно якісне, надійне та статично стійке, є надзвичайно хорошою альтернативою у співвідношенні найвищої якості за розумну ціну. Існують стереотипи також, що металопластикові вікна протікають, з ними можуть бути певні проблеми, але ці стереотипи в основному пов’язані з не надто успішним досвідом деяких людей при купівлі бюджетного сегмента вікон та тих, які були змонтовані непрофесійно – з порушенням норм ДСТУ. Звичайно, з такими вікнами можуть бути проблеми. Тому від вибору якості, комплектації та технологій збірки вікна залежить тепло, комфорт та безпека користування ним у майбутньому. І кожна деталь, навіть найменша, така як звичайний ущільнювач чи дистанційна рамка в склопакеті, є критично важливою для вашого вікна у майбутньому, після вже першої зміни сезонів зима-літо.
– Компанія «ВікноПлюс» виготовляє металопластикові вікна виключно з профільної системи Veka, оскільки вона стандартизована по класу А. Це оригінальна профільна система і ми саме з нею працюємо. Профільна система класу А має хорошу конструкційну статику і значно краще адаптована до максимальних та мінімальних критичних температур, зберігає свої показники зламостійкості та енергоефективності. Якщо цей профіль армований потужною тубою армування (металевим «скелетом», який і тримає саме металопластикове вікно), то це вікно адаптивне до будь-яких лінійних розширень, воно їх компенсує. Саме тому якісне вікно завжди має металевий потужний каркас. Звичайно, решта елементів також мають надзвичайно велике значення: фурнітура, чи забезпечує вікно показники зламостійкості чи ні, склопакет, який покриває майже 80% площі самого вікна. Залежно від того, чи це склопакет, який виготовлений вручну, чи це дійсно професійно виготовлений у вертикальному положенні в аргованому пресі склопакет – це впливає на певні показники енергоефективності вікна та, звичайно, якості. Саме тому якісні металопластикові вікна – це ідеальне співвідношення ціни та якості.
ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ РІЗНИМИ БРЕНДАМИ МЕТАЛОПЛАСТИКОВИХ ВІКОН?
– Це саме те питання, з яким стикаються всі наші клієнти, – продовжує Володимир Рожков. – Проблема в тому, що люди наразі асоціюють марку профілю з маркою самих вікон. Саме тому дуже часто можна почути, що в когось стоять вікна Veka, в когось Rehau, у когось – Salamander чи Schüco. Насправді це не бренди самих виробників вікон, а лише профільних систем і класифікувати та порівнювати вікна за їхнім профілем недостатньо компетентно. Надзвичайно багато інших складових, таких як і склопакет, і ущільнювач, і фурнітура, і саме яким чином виготовляється це вікно – ось це й формує максимально хороше порівняння.
– Якщо розглядати винятково металопластикові вікна, то перш за все при виборі якісно вікна ви маєте розглядати тип профільної системи. Він має відповідати класу А, повинні бути всі дозвільні документи, всі ліцензії на екологічну безпеку цього профілю і, якщо це профіль високого ґатунку, то ви можете сміливо використовувати його, купувати вікно.
– Друге, на що потрібно звертати увагу, це те, яке металеве осердя цього вікна всередині конструкції. Якісне металопластикове вікно завжди важке. Тому що воно завжди армоване потужним армуванням. Компанія «ВікноПлюс», наприклад, використовує армування винятково замкнутим контуром, тобто у вигляді квадрату, шириною на 1,5 мм або 1,8 мм – залежно від кольору самого профілю. Також ми одні з небагатьох в країні, хто забезпечує армування стулки з потрійним загином та армуємо всі додаткові з’єднувальні елементи та дверні стулки максимальним армуванням. Це для того, щоб забезпечити максимальну довговічність та стійкість конструкції.
– Також важливим питанням є фурнітура. Ми використовуємо виключно фурнітурний ряд компанії Winkhaus. Саме ця фурнітура дозволяє забезпечити хороші показники зламостійкості самої конструкції й у нас є ліцензія PIV, ift Rosenheim (Німеччина) щодо класу зламостійкості: RС-1 та RС-2. Тут ми розвінчуємо наступний стереотип про те, що вікна нічого не забезпечують. Ні, вони забезпечують хороші показники зламостійкості, якщо ви купуєте якісне (у повному сенсі цього слова) вікно.
– Наступним пунктом, на що варто звернути увагу, є додаткові елементи – ущільнювачі, ручки тощо. Великий спектр всіх допоміжних елементів, які використовуються для вікна, але цього всього ще замало.
Саме тому ви можете у декількох різних компаніях знайти приблизно однакові марки самих складових, але те, яким чином виготовляється кінцева продукція – кожен виробник забезпечує залежно від свого обладнання. Наприклад, одне й те ж вікно з профільною системою VEKA з фурнітурним рядом Winkhaus може бути виготовлено як і в майже гаражних умовах, так і пройти повний автоматичний, високотехнологічний цикл виробництва. Тому процес виготовлення фінальної продукції, точність вимірів, точність розмірів, розкрою, фрезерування, методи спайки кутів, методи виробництва самого склопакету – вони є надзвичайно важливими для забезпечення якості самого вікна.
– Третій елемент – монтаж. Навіть найякісніше вікно, якщо воно неправильно змонтоване,– втрачає всі свої ізоляційні характеристики та характеристики теплозбереження. Саме тому монтаж є критично важливим. Коли ви обираєте якісне вікно для вашого приватного будинку, ви повинні обирати ширину профілю, тип склопакету та решту показників вікна залежно від того, наскільки теплі ваші стіни та дах, наскільки ви розглядаєте свій будинок як цілісну систему енергоощадження.
ВСЕ Ж, ЩО НАЙБІЛЬШЕ ВПЛИВАЄ НА ЯКІСТЬ КОНСТРУКЦІЇ: СКЛАД ВІКОН, ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ ЧИ МОНТАЖ?
– На моє особисте переконання, всі ці показники є рівнозначними. На 30% важливими є склад самого вікна. Саме тому компанія «ВікноПлюс» працює винятково з профільною системою VEKA. Ми армуємо трубою армування, використовуємо 100% синтетичний каучук у якості ущільнювача (виробництва Румунії), використовуємо скло «Saint Gobain» з енергоефективним та мультифункціональним напиленням, італійські дистанційні рамки, очищений сорбент – всі ці структурні елементи та складові є лідерами якості у своєму сегменті. Але й цього недостатньо. Саме тому підхід компанії «ВікноПлюс» – забезпечити максимально технологічне, автоматичне та високоточне виробництво самої конструкції з вхідних матеріалів. Ми забезпечуємо високоточне фрезерування дренажних та компенсаційних отворів та, звичайно, виробництво самого склопакету.
– Деякі виробники в Україні виготовляють склопакет у ручному режимі, тобто фактично горизонтально кладуть декілька шарів скла. Внаслідок виробництва такого склопакету, скло прогинається під своєю вагою та лінзує. Зазвичай для захисту енергоефективного напилення насичується міжскловий простір камери інертним газом. Переважно це відбувається вручну через спеціальні впускні та випускні клапани і внаслідок цього концентрація інерного газу досягається на рівні приблизно 68%. Ми ж підходимо до цього професійніше: повністю забезпечуємо вертикальну збірку склопакету в аргоновому пресі. Це спеціальна камера, де у вертикальному режимі в 100% аргоновому середовищі збирається склопакет. На виході отримуємо ідеально рівну поверхню самого скла та максимальну концентрацію газу аргону (98%). Гарантійних 95% газу, тому що ми ще наперед розраховуємо, скільки це вікно буде експлуатуватися.
– Третій важливий чинник, це, звісно, монтаж. Тому що навіть якщо якісне вікно змонтовано з порушеннями – воно не працюватиме. Саме тому компанія «ВікноПлюс» працює не з дилерами, а через мережу офіційних прямих регіональних представництв у кожному регіоні. На базі центру професійного центру ALEX VEKA було відкрито регіональне представництво «ВікноПлюс» у Вінницькій області. Якісний продукт вимагає якісного монтажу. Ми забезпечуємо такий якісний монтаж згідно з нормами ДСТУ з потрібним кроком кріплення відповідними металевими виробами, ми забезпечуємо теплоізоляцію, гідроізоляцію та пароізоляцію монтажного шва, забезпечуємо навіть нестандартні рішення, коли проект самого будинку цього потребує.
– Решта 10% складових якісної конструкції можна віднести до компетенції менеджера на своєму місці, до компетенції спеціаліста інженера, який проектує саме конструкцію і, звісно, до доставки, тому що вона має відбуватися спеціальними автомобілями й бажано, щоб вони були накриті, зі спеціально обладнаним стелажем-пірамідою. Є свої вимоги до перевезення, щоб не деформувати та не пошкодити саму конструкцію.
ЧИ ДІЙСНО ВІД ПОКАЗНИКІВ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ВІКНА ЗАЛЕЖИТЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ У ВСЬОМУ БУДИНКУ?
– Так, це дійсно так, – пояснює Володимир Рожков. – Якщо ви обираєте той тип скління для вашого приватного будинку, який вам найнеобхідніший для забезпечення енергоефективності всієї будівлі, ви маєте розглядати ваш будинок як цілісний об’єкт. Залежно від того, який тип стін, яким шаром утеплення маєте утеплювати будинок, наскільки теплий у вас дах, наскільки якісно зроблена чи запроектована система опалення, – з тим самим коефіцієнтом теплового опору ви маєте обирати віконні конструкції.
– Зазвичай наші клієнти кажуть, що хочуть п’ятикамерний профіль, але ми дивимось на будинок і бачимо, що він повністю виконаний у максимально енергоефективній комплектації: цегляні стіни, товстий шар утеплення, а вікна п’ятикамерні. Коли запитуємо про це, то аргументують тим, що ось пройшли вже етапи будівництва і на вікна просто немає коштів. Насправді якщо утеплені стіни, дах та підлога, то основний витік тепла відбуватиметься через вікна та двері. Саме тому, щоб забезпечити економію ресурсів на опалення будинку, потрібно підбирати вікна у такій монтажній ширині, яка дозволить забезпечити коефіцієнт теплового опору на рівні енергоефективності утеплених стін будинку. Для приватного будинку найкращим є використання профільної системи з монтажною шириною у 80-82 мм, залежно від типів профілю, яка забезпечує хороші показники коефіцієнту теплового опору конструкції в цілому на рівні 1,21 при нормі 0,75 для нашої кліматичної зони.
ЯКІ ЩЕ МІФИ ТА СТЕРЕОТИПИ ЩОДО ВИБОРУ ВІКОН МОЖНА РОЗВІНЧАТИ?
– Насправді їх надзвичайно багато. Є безліч стереотипів, які пов’язані з низькою кваліфікацією тих людей, які рекомендують вікна. Менеджери на різних рівнях та люди, які займаються склінням у якості додаткового заробітку не завжди мають професійну компетенцію для того, щоб кваліфікувати та рекомендувати дійсно якісні віконні конструкції. Тому такі стереотипи, що, наприклад, енергоефективне скло не дає жодного ефекту, що газ не має значення та вивітрюється протягом першого року експлуатації – таких стереотипів надзвичайно багато. Насправді, якщо порівнювати коефіцієнт теплового опору, то, звичайно, використання енергоефективного скла в рази збільшує енергоефективність самого склопакету і якщо додатково камера насичується інертним газом, щоб забезпечити захист цього енергоефективного напилення, то такий склопакет буде у рази тепліший, ніж той, який просто зі звичайним склом. Також стереотипом є те, що п’ятикамерний профіль та з двома склами є достатнім для забезпечення енергоефективності. Насправді це не так. Енергоефективна віконна конструкція повинна мати три скла з енергоефективним напиленням, склопакет, який зібраний в аргоновому середовищі, або з його насиченням та п’ятикамерна профільна система. Це мінімально для використання у житлових опалювальних будинках. На решту стереотипів за одну розмову неможливо відповісти.
– Саме тому запрошуємо до нас в офіс, де завжди чекає запашна кава, приємна посмішка менеджера та дійсно компетентна та якісна професійна відповідь на всі питання, які стосуються як скління, так і будівництва в цілому.
Для того, аби наочно показати, як відбувається правильний монтаж вікон, нас запросили на один з об’єктів, який саме будується. До того ж, у компанії готові виконати навіть нестандартні замовлення, якщо того потребує замовник.
ЯКІ ТЕХНОЛОГІЇ МОНТАЖУ БУЛИ ЗАСТОСОВАНІ НА ЦЬОМУ ОБ’ЄКТІ?
Володимир Рожков розповідає, що всі роботи їхні фахівці виконують згідно з нормами ДСТУ, однак кожен клієнт визначає ті особливі умови, які необхідно реалізувати.
– Цей об’єкт ми навмисно обрали показовим, щоб продемонструвати вікно, яке забезпечує максимум енергоефективності, але коштує у прийнятних межах. Тут застосована профільна система VEKA Softline 82, семикамерна профільна система з максимально теплим склопакетом товщиною 52 мм, три скла, два з них енергоефективні та заповнено камери 100% аргоном. Враховуючи те, що сама конструкція білого кольору, ціна за неї вийшла прийнятною, до того ж забезпечено максимальну енергоефективність. Матеріал стін – цегла, а також застосовано утеплювач екструдер товщиною 15 сантиметрів, тому коефіцієнт теплового опору даної будівлі є максимальним. Тому й обирали максимально енергоефективний тип вікон. Замовник вирішив, щоб максимально утеплили не лише зовнішній фасад будинку, але й контур відкосів профілю. Також перед нами постало нестандартне завдання – підняти конструкцію на висоту 75-80 мм та розподілити вагу вікна рівномірно про горизонталі. Ми вирішили замість стандартного теплого підставочного профілю використовувати два розширювачі товщиною 45 та 30 мм з трьохкамерної профільної системи VEKA Euroline 58. Вікно також вирішили монтувати не наскрізним свердлінням, а на спеціальних кутових з’єднувачах.
– Надалі були використані стандартні технології монтажу, згідно з нормами ДСТУ. Ми забезпечили монтажною піною теплоізоляцію монтажного шва, самі відкоси обробили спеціальною ґрунтовкою для наклеювання пароізоляційних та гідроізоляційних стрічок, розширювачі були з’єднані між собою з використанням спеціальної стрічки ПСУС, герметизовані звичайним герметиком та заповнили структуру клейпіною. Це надасть можливість при додатковому монтажі відливу та підвіконня забезпечити коефіцієнт теплового опору самого вікна та контур монтажного шва на одному й тому ж рівні.
ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ РІЗНИМИ ТИПАМИ МОНТАЖУ?
– Ця різниця є умовною, оскільки класифікацій є дуже багато. Основна класифікація – монтаж фасадних систем, стійко-ригельних чи будь-яких інших елементів фасадних алюмінієвих систем, монтаж саме віконних та дверних систем та, звичайно, внутрішній монтаж тих конструкцій, які розташовані всередині приміщення. Будь-який з цих типів монтажу має бути зроблений виключно згідно з технологічними нормами ДСТУ щодо забезпечення гідроізоляції, пароізоляції, теплоізоляції монтажного шва, а також з потрібним розрахунком кроку кріплення самих конструкцій. Це для того, щоб забезпечити стійкість та статику конструкції в процесі її подальшої експлуатації у різних теплових та кліматичних зонах. Наприклад, при переході зима-літо у нас змінюється температура, профіль нагрівається під впливом сонячного проміння та повітря та розширюється. Для того, щоб компенсувати це розширення, металевий каркас має бути потужним. Ми й використовуємо максимально потужний металевий каркас для забезпечення статики. Однак його ще потрібно правильно закріпити, щоб людина з комфортом користувалась вікном протягом багатьох років.
ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО ВСТАНОВЛЮВАТИ ВІКНА? І ЩО ПОВИННІ ВМІТИ БРИГАДИ З МОНТАЖУ?
– Це питання є ключовим для тих людей, які хочуть забезпечити хороші та якісні вікна за оптимальними цінами. Іноді монтаж самих конструкцій вони беруть на себе чи перекладають на своїх підрядників. Однак вікно – це максимально технологічно складний продукт, який вимагає компетенції як при виборі самого вікна, так і при його монтажу. Часом деякі власники будинків не хочуть розбиратись в параметрах вибору якісних конструкцій (оскільки це досить складно) та делегують цю функцію своїм друзям, партнерам або виконробам чи підрядникам. Не завжди ця особа має потрібну компетенцію, щоб вибрати конструкції та встановити їх. Монтаж має бути здійснено виключно згідно з прописаними чіткими технологічними нормами, як в забезпеченні стійкості та статики самої конструкції, так і її енергоефективності. Якщо якісне вікно змонтує непрофесійна людина – воно не працюватиме.
– Я рекомендую всім тим людям, які збираються чи вже знаходяться на етапі будівництва, підходити до процесу вибору та монтажу вікон максимально відповідально та віддавати ці функції людям, які дійсно мають досвід, теоретичні знання та практичні навички. Ми завжди раді допомогти. Якщо монтажні роботи проводять сторонні особи, ми все одно здійснюємо контроль, допомагаємо практично чи теоретично, а іноді навіть наші монтажники можуть виїжджати та допомагати в певних питаннях. Це для того, щоб надати гарантійний термін у 10 років як на самі конструкції, так і на монтажні роботи.
Отримати професійну консультацію щодо того, як якісні вікна та двері відрізнити від конструкцій низької якості, та як обрати ті, які забезпечать максимальний комфорт, затишок та енергоощадження у ваших оселях, а також знайти відповіді на будь-які інші питання можна за адресою:
Центр ALEX VEKA
регіональне представництво ТМ «ВікноПлюс» у Вінницькій області
тел. +38 (093) 16 18 168 та +38 (096) 16 18 168
сайт: https//:alex-veka.com
адреса: м. Вінниця, проспект Коцюбинського 70 (ТЦ «Петроцентр»), 1 поверх, магазин 10.
Фото Зорини Гаджук
Дякуємо!
Тепер редактори знають.