Близько 10% української енергетики було знищено внаслідок ворожих обстрілів, також близько 50% було пошкоджено. Наразі дефіцит електроенергії для населення в середньому становить 50%. Енергетики продовжують відновлювальні роботи.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на слова виконавчого директора енергохолдингу “ДТЕК” Дмитра Сахарука в ході дискусії NV “Україна і світ попереду 2023”.
Також, як зазначають на сайті Верховної Ради України з посиланням на голову Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса в ефірі телемарафону «Єдині новини», енергетики продовжують працювати над відновленням роботи генеруючих потужностей в енергосистемі Україні, які постраждали внаслідок систематичних російських обстрілів.
Зокрема, за нещодавнім повідомленням «Укренерго», вдалося відновити одну з ліній 330 кВ на південному сході країни.
– «Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше, – ідеться у повідомленні.
Зі слів Сахарука, в контексті прогнозів на 2023 рік, дефіцит потужності буде і після зими, але в дещо в менших масштабах. Наразі, за його словами, дефіцит електроенергії для населення в середньому становить 50%, трохи більше – для промисловості.
Як зазначає Герус, з початком року з Європи розпочався імпорт електричної енергії до України. Цей імпорт здійснюють певні підприємства, яким необхідна електроенергія для виробничого процесу. Експорт електроенергії, як повідомляли раніше у Міненергетики, Україна не здійснює з жовтня.
Загалом за останні три місяці рф 170 разів атакувала об’єкти ДТЕК ракетами і дронами, внаслідок чого було пошкоджено 11 тисяч одиниць обладнання теплових електростанцій компанії. Окрім того, з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну 127 працівників “ДТЕК” загинули, 319 поранені, 46 зникли безвісти, ще четверо – у полоні.
Як зазначає “Слово і Діло” з посиланням на слова міністра енергетики Германа Галущенка (під час телемарафону наприкінці грудня), при відновленні енергетики Україна враховуватиме всі мілітарні ризики для системи.
– Безперечно, зараз ключовим пунктом будь-якої реконструкції нашої енергосистеми буде питання мілітарних ризиків для системи. Вже є розробки. Вони вже реалізуються. Ми створимо енергосистему, яка, окрім сучасних технологій та інновацій, матиме потужний захист саме від військових загроз, – цитують міністра.
Ілюстративні фото – energozbut
Дякуємо!
Тепер редактори знають.