Від завтра у пасажирських автобусах та маршрутках як водіям, так і пасажирам буде заборонено відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Крім того, в Україні буде заборонене публічне відтворення фонограм, відеограм чи кліпів російських співаків.
Відповідні правові норми передбачає Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора”, який набуває чинності з 7 жовтня.
Так, закон передбачає наступні норми щодо частки українськомовного продукту і заборони продуктів/виступів російських виконавців:
– Забороняється організація та проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці (співаки), які є громадянами держави-агресора, крім учасників, які включені до Переліку музичних виконавців (співаків) держави-агресора, які засуджують агресію проти України.
– Не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним з учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
– У загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт. У загальному обсязі мовлення телерадіоорганізацій, основу програмної концепції яких становлять дитячі передачі та які відповідно до ліцензій здійснюють ефірне, кабельне, супутникове та/або багатоканальне (в тому числі цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, не менше 25 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт за умови, що такі телерадіоорганізації здійснюють мовлення виключно державною мовою.
– Телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення (крім випадку, передбаченого частиною третьою цієї статті) повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше 40 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 40 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00″.
– Забороняється публічне виконання, публічний показ, публічна демонстрація, публічне сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів, які: містять зафіксоване виконання музичного недраматичного твору з текстом, здійснене співаком (співачкою), який є або був у будь-який період після 1991 року громадянином держави-агресора, за винятком колишніх громадян держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора, та/або вироблені фізичною особою та/або юридичною особою, яка на момент їх оприлюднення була, відповідно, громадянином або зареєстрована в державі, яку в будь-який час визнано державою-агресором.
Крім того, як зазначають на сторінці Верховної Ради України, законом також “заборонено публічне відтворення фонограм, відеограм чи кліпів російських співаків”.
Частина норм стосується також музики та інших звуків у громадському транспорті:
– Водіям автобусів (в тому числі “маршруток” – авт.) забороняється відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів).
– Водіям таксі забороняється відтворювати в салоні музику чи інші звукові сигнали без згоди всіх пасажирів.
Як вказують на сторінці Верховної Ради, заборона стосується як міського транспорту, так і приміських, міжміських, міжнародних маршрутів. При цьому заборона на шум стосується не лише водіїв, але й самих пасажирів: водій має право висадити порушників тиші.
Законом передбачено доручення Кабміну внести норми про заборону акустичного насильства до правил перевезень на всіх видах пасажирського транспорту.
Графіка – “Простір свободи” – рух добровольців
Ілюстративне фото – www.canal13sanjuan.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.