-
11 Липня/ 13:04
Vinnytsia
Публікація11.07.1913:04
Забагато зубрів: з Вінниччини переселяють тварин до інших областей
З Вінниччини до інших областей переселяють зубрів. Усе для того, щоб зберегти вид та розширити ареал. За кожного переселеного зубра лісгосп отримує у середньому 75 тисяч гривень.
Як повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, нині на Вінниччині мешкає найбільша за чисельністю популяція зубрів в Україні. Так, щільність поголів’я зубрів становить п’ять особин на 1000 гектарів угідь, що вважається вищим за норму (норма – три особини на одну тисячу гектарів). Взимку в області було нараховано 95 особин, при тому, що загалом у країні їх близько 300.
Тож вінницькі лісівники шукають нові домівки для зубрів у мисливських угіддях інших областей. Таким чином з Вінниччини до господарств Чернівецької, Львівської, Волинської та Івано-Франківської областей було переселено 34 тварини.
Зараз відбувається відлов зубрів для транспортування до “Сторожинецького лісгоспу” на території Чернівецької області. Минулоріч до цього господарства було відправлено сім тварин, а взимку лісівники мають відловити ще трьох самок.
Повідомляється також, що інші господарства купують вінницьких зубрів для “освіженням крові” – методу, який передбачає отримання потомства від тварин з різних місцевостей. Вважається, що такі особини мають бути міцнішими та витривалішими.
Водночас, як зазначає мисливствознавець Володимир Ткач (ДП “Хмільницький лісгосп”), який займається відловом тварин для переселення, спіймати зубра не просто, особливо самицю.
– Вона відзначається неабиякою інтуїцією та розумом, тому її так важко заманити у пастку. Самця набагато легше виловити, а з самкою трапляється так, що вона зайде у пастку, виїсть увесь корм – і як ні в чому не бувало виходить із пастки, – розповідає Володимир Ткач.
“Відлов зубрів з метою переселення здійснюється згідно з дозволами Міністерства екології та природних ресурсів України. Робиться це пізньою осінню, зимою і ранньою весною. У теплу пору їх не перевозять, щоб зубр не постраждав від спеки. І ще у зв’язку із періодом весняно-літньої зубрячої декретної відпустки” – повідомляють лісівники.
Фото з сайту Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства
Читайте також:
У Вінниці "VinSmart Центр" ініціює серію тренінгів для жінок, які втратили чоловіків на війні
Дякуємо!
Тепер редактори знають.