Публікації за датами

  • 28 Липня/ 16:12
    Новини

    Публікація28.07.1716:12

    Автор:Валерія Жовтун

    За минулий рік 160 вінничан постраждали від торгівлі людьми

У Вінниці мінімум  50% із 42 осіб, що постраждали від трудової експлуатації. Трійка країн-лідерів, де вінничани стають жертвами трудового рабства – Польща, Росія, Україна.

Статистика така, що протягом 2016 року на Вінниччині громадська організація «Джерело надії» ідентифікувала 160 вінничан, постраждалих від торгівлі людьми.  Найбільша кількість таких людей у Вінниці – 42 особи.

Трохи інша статистика в області від державних структур: за п’ять років – 35 постраждалих від торгівлі людьми вінничан. Однак, за словами пані Козлової, через плинність кадрів соцпрацівників та відсутності досвіду держструктури поступаються діяльності громадських організацій.

Про ситуацію в області та місті розповіла президентка громадської організації ФА «Прогресивні жінки» Наталія Козлова:

  • Найбільше людей залучені в трудовій експлуатації: 22 особи з 35-ти. І це руйнує міф, що існує до сих пір, що торгівля людьми це коли молодих жінок продають закордон для проституції.

Враховуючи невтішні показники трудової експлуатації, ця проблема у фокусі громадських організації країни та області і на 2018 рік.

  • З введенням безвізового режиму ми очікуємо ще більшої хвилі трудової експлуатації, – каже Наталія Козлова.

Лише від початку 2017 року від трудової експлуатації постраждало троє осіб, стільки ж від сексуальної, а також є один випадок жебрацтва.

До речі, пані Козлова, просить вінничан бути уважними та повідомляти на гарячу лінію ГО, коли бачите, як жебракують діти. На її практиці були  такі випадки, коли дітей батьки здавали в оренду до ромів за 50 доларів.

Телефон «гарячої лінії» 0800 75 04 75 (безкоштовний), а також міський (0432) 60 20 20.

За словами пані Наталії, проблемою жебрацтва насправді має займатися поліція, але потрібні структурні зміни, адже соціальні працівники скорочені реформою і є лише один заклад на область куди б поліця могла привезти таку дитину. Однак чим і за чий рахунок з маленького містечка везтимуть дитину до Вінниці – відкрите питання.

Як відзначила представниця громадської організації, українці, на жаль, звичні до нестерпних умов праці, що мало оплачується, і готові терпіти багато чого. Однак торгівлею людьми буде вважатися лише той випадок, коли людина відмовляється від роботи, а її не дозволяють покинути робоче місце, погрожують чи відбирають паспорт. Хоча, за словами пані Наталії, українці вже навчені і дуже рідко віддають паспорти.

Трудова експлуатація відбувається не тільки за кордоном, а й внутрішньо в Україні.

  • Із 42 осіб із Вінниці це мінімум 50% трудової експлуатації, – розповідає Наталія Козлова. – Цей показник виріс за останні сім років. На першому місці були постраждалі люди, що побували на заробітках в Росії. Тепер на перше місце вийшла Польща, на другому – все-таки Росія, а на третьому – Україна, Одеська та Миколаївська області. Трудова торгівля людьми стосується ручної праці на дрібних тваринницьких господарства, а також там, де вирощують перець, цибулю, огірки.

До речі, у тенета трудового рабства потрапляють люди з різною освітою, від 28 до 60 років.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби із торгівлею людьми, що відзначають 30 липня, відбудеться інформаційна кампанія «#людинаНЕтовар». Завтра, 29 липня, на Європейській площі біля Вежі відбудеться акція, де вінничанам роздаватимуть рекламно-інформаційні матеріали про проблему рабства та як його уникнути. Крім того, на учасників чекають брендовані футболки та браслети. Початок заходу 11:00.

Головне фото realno.te.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Валерія Жовтун
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.