За 9 місяців на Вінниччині перехід до ПЦУ почала 21 релігійна громада Московського патріархату

16:40
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

За 9 місяців на Вінниччині 21 релігійна громада почала перехід до Православної церкви України з РПЦ. Загалом на Вінниччині до підпорядкування ПЦУ вже перейшли 209 релігійних громад, ще 52 громади в процесі переходу.

Про це Vежі повідомив Ігор Салецький, начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації.

Так, станом на 29 травня 2020 року парафіяни 240 православних громади розпочали процедуру зміни підлеглості та перехід у підпорядкування ПЦУ (з яких 200 тоді завершили процедуру зміни підлеглості шляхом реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції.) Натомість станом на 1 березня 2021 року таких релігійних громад – 261 і 209 відповідно.

Як зазначив Ігор Салецький, всі громади, що почали перехід за останні 9 місяців (а таких 21), належали до Московського патріархату. Натомість до вказаних переходів 261 громади входять також і зміни підпорядкування з ліквідованого Київського патріархату.

Разом з тим, дещо збільшилась кількість судових оскаржень таких переходів. Так, до сьогодні “в судах різних інстанцій (цивільних, адміністративних, апеляційних) відкривали 80 проваджень щодо оскарження зміни підлеглості та реєстрації такої зміни (у травні було 66 проваджень).

При цьому, майже 40 з них були закриті різними судами. За словами Салецького, наразі Московський патріархат зміг остаточно оскаржити перехід лише однієї релігійної громади – у Вапнярці. Натомість, суди визнали законними переходи до ПЦУ в чотирьох випадках: у громадах Гунчі, Великої Кісниці, Новоживотіва та Красносілки (рішення щодо останньої Московський патріархат наразі оскаржує).

Загалом станом на 1 березня 2021 року у Вінницькій області діє 2241 релігійна організація 49 конфесій. З них православних релігійних організацій – 1461, з них: УПЦ – 1024, ПЦУ – 408, РСПЦ – 14, незалежні православні громади – 13.

Фото – obozrevatel

Читайте також: Арабська подорож: як живуть мусульмани-суніти у Вінниці

Читайте також: Часточка Індії у Вінниці: як живуть вінницькі крішнаїти та чому від них складно піти голодним. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Не пити чорний чай і каву та дотримуватися “правила двох”: як живуть вінницькі мормони. ФОТО

Читайте також: Три вузлика, підземелля і години молитви щодня: як живуть вінницькі монахи-капуцини сьогодні. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.