-
10 Травня/ 12:15
Vinnytsia
Публікація10.05.1912:15
З початку року на Вінниччині зафіксовано понад дві тисячі випадків домашнього насильства
Від початку року до підрозділів ГУ НП у Вінницькій області надійшло 4 295 заяв, та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством. Як наслідок, було складено 2059 адміністративних протоколів за вчинення домашнього насильства та перший терміновий заборонний припис.
Як повідомляють на сайті ГУ НП у Вінницькій області від 8 травня, з 3455 заяви та повідомлення про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством подані жінками, а 61 – дітьми до 18 років.
Також 4 травня було застосовано перший терміновий заборонний припис у Вінниці стосовно домашнього тирана. Так, цього дня, близько 17.30 години на спецлінію 102 надійшло повідомлення від вінничанки щодо вчинення домашнього насильства відносно її сусідки. Чоловік потерпілої ображав її брутальною лайкою та погрожував фізичною розправою.
Поліцейські, що прибули за викликом, склали відносно кривдника адміністративний протокол за ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства). Санкція статті передбачає накладення адміністративного арешту строком на 15 діб.
Крім того, оцінивши ризики подальшого застосування сили з боку зловмисника до потерпілої, взявши до уваги те, що кривдник зловживає спиртними напоями та перебуває на обліку, як сімейний дебошир, дільничний офіцер поліції виніс терміновий заборонний припис терміном на 3 доби. Чоловікові заборонено протягом вказаного часу спілкуватися з потерпілою та проживати в одному помешканні.
Терміновий заборонний припис виноситься кривднику у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Термін дії припису – до 10 днів.
Терміновий заборонний припис може містити такі заходи:
1) зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Джерело – Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
Фото: Вікна
Дякуємо!
Тепер редактори знають.