З новою емблемою, але поки без грошей: керівництво «Ниви-В» розповіло, як команда увійде у 2018 рік

19:08
Автор: Віталій Мельник
Become a Patron!

Вболівальникам вінницької «Ниви» з наступного року доведеться звикати до нової емблеми улюбленого клубу. У п’ятницю керівництво клубу представило оновлену емблему, яку обирали спільно з фанами за підсумками конкурсу з-поміж трьох десятків варіантів від ентузіастів.

Із ребрендингом доведеться зачекати 

Думки вболівальників та менеджерів клубу співпали – новою емблемою стане варіант, представлений вінницьким дизайнером Андрієм Янченком. На першому етапі конкурсу, де трійку переможців визначали саме вболівальники, його робота отримала 1172 голоси, що удвічі більше за варіант, який посів друге місце. Зрештою, як розповів президент «Ниви-В» Василь Вовк, на другому етапі відбору без вагань обрали цей варіант.

– І керівництво клубу, і, навіть, моя родина, вподобали його і, вважаю, ця робота гідна того, щоб стати емблемою вінницької «Ниви». Звісно, у процесі ще можуть бути певні коригування, але загалом концепцію затверджено», – розповів Василь Вовк.

Нова емблема виконана у традиційних «нивівських» зеленому та білому кольорах. Зі слів переможця конкурсу, у розробці макету намагався досягти мінімалізму, залишивши тільки основні деталі. Основним елементом емблеми є інтегрована у щит літера «Н», яка, сподівається дизайнер, стане впізнаваним символом.

«Конкурс для мене став можливістю зробити і свій внесок у розвиток футбольного життя Вінниці. Долею «Ниви» цікавлюсь ще з дитинства, що й було головним стимулом», – додає Андрій Янченко.

Емблема обійшлась «Ниві-В» фактично задарма. За умовами конкурсу, фінансове винагородження не передбачалось, переможців відзначили символічними призами – клубним шарфом та дипломом.

Остаточно результат ребрендингу головної футбольної команди Вінниччини вболівальники зможуть побачити не раніше літа 2018 року. Наразі для команди уже замовлено комплект форми і до кінця футбольного сезону вона відіграє зі старим лого. Та головною причиною відтермінування є умови регламенту ПФЛ, адже окрім лого, «Нива-В» планує позбутися незручної приставки «В», ставши знову просто «Нивою», а це можна оформити лише у міжсезоння.

У новий рік зі старими проблемами 

Врешті, оновлення емблеми та перейменування можна віднести до приємних клопотів, а от куди нагальнішими перед клубом є інші завдання – від традиційного для вінницького футболу «де узяти грошей» до невизначеності із стадіоном та тренувальною базою.

Завершення першої половини чемпіонату для «Ниви-В» ознаменувалось втратою кількох провідних гравців, як то Браславського, який вирішив «зав’язати» з професійним спортом та Андрєєва, чий перехід до тернопільської «Ниви» обернувся, навіть, невеликим скандалом.

«Він розповів мені, що в Тернополі для нього пропонують хороші умови, але сам, мовляв, бажає залишитись у Вінниці. Ми обговорили з гравцем зарплатню, яку можемо платити йому у Вінниці і він наче погодився. Та тільки ми вислали контракт та частину грошей, як він одразу ж поїхав до Тернополя. Моя думка – це було непорядно з його боку», – каже Василь Вовк.

Попри регулярні заяви про плани на Першу лігу, у клубі не приховують, що фінансові можливості нинішньої друголігової «Ниви-В» незадовільні. І хоч значних заборгованостей перед гравцями та колективом, запевняють, немає, команда може дозволити собі небагато. Це відображається як на кадровій політиці, так і в загальному забезпеченні.

«Як би нам не хотілося, але бізнес зараз не хоче йти у футбол. Така ситуація не тільки у нас, а й у вищих дивізіонах чемпіонату. І хоч так не повинно бути, але зараз вимушені розраховувати на підтримку з боку міської та обласної влади, – продовжує президент клубу. – Зокрема, маємо домовленість із заступником міського голови Галиною Якубович щодо виділення грошей для «Ниви-В» з бюджету Вінниці. Це станеться орієнтовно у січні».

Фінансові вливання з міського бюджету співпадуть із виходом команди з відпустки. Приступити до підготовки до весняної частини чемпіонату гравці мають наприкінці січня – початку лютого. Тоді ж планують ретельніше зайнятися трансферною політикою та награванням складу. А паралельно, вирішувати питання з домашньою ареною. Більшість матчів «Нива-В» проводить на синтетичному покритті спорткомплексу «Нива», яке викликає нарікання як від футболістів, так і від керівництва Професіональної футбольної ліги. Однак, зі слів президента клубу, бажання грати на трав’яному газоні комунального Центрального стадіону часто не співпадає з позицією міських чиновників.