У Вінниці з обласної клінічної лікарні ім. Пирогова сьогодні, 21 серпня, виписали Зінаїду Миколаївну – жінку, якій вперше на Вінниччині виконали трансплантацію печінки від донора.
Як повідомляє Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, у пацієнтки були три коми, відмова роботи печінки та майже шість місяців на лікарняному ліжку. Зараз, за словами лікаря-хірурга Іллі Гуменчука, процес реабілітації проходить досить успішно. Пацієнтка в гарному фізичному стані, все добре заживає. Вже через три дні вдома вона може зняти пов’язку. Своєю чергою команда лікарів постійно з нею на зв’язку.
Вперше про аутоімунне захворювання печінки жінка дізналась у 2014 році. Останні шість місяців вона постійно перебувала у лікарні. Так, Зінаїда Миколаївна якраз перебувала в одній з лікарень Вінниччини, коли її повідомили про майбутню операцію. Вже звідти її транспортували до обласної клінічної лікарні ім. Пирогова:
Моя печінка відмовлялася працювати. Мені запропонували пересадку органу. Я не знала скільки потрібно буде чекати, але погодилася. Сталося все швидко. На початку червня підписала всі документи, а в кінці липня мені подзвонили й сказали, що буде операція. Увечері мене привезли, а до ранку прооперували. Я навіть не встигла злякатися. Налаштована на повне одужання. Готова виконувати все, що мені кажуть лікарі. Вже ходжу по палаті. Вдома мені допомагатимуть чоловік, донька й сестра. Я дякую родичам донора і лікарям, що врятували мені життя. Трансплантація – це диво, і її потрібно розвивати.
Судинний хірург, заступника директора з організації хірургічної допомоги Ярослав Хребтій зауважив, що трансплантація печінки – одна із найскладніших операцій:
Було проведено велику роботу з судинами. Печінка почала давати жовч, фактично на операційному столі. Ще одна кома для пацієнтки була б останньою. Три тижні пані Зінаїда провела у реанімаційному відділенні, важливо, щоб жодна інфекція не потрапила в її організм. Потрібно постійно контролювати усі показники, через кілька тижнів будемо корегувати лікування.
Крім цього, заступник медичного директора з розвитку трансплантології Ярослав Мостович зазначив, що для однієї трансплантації залучається ціла команда, включаючи й Департамент охорони здоров’я та реабілітації.
Нагадаємо, у День медичного працівника у Вінницькій обласній лікарні ім. М.І.Пирогова вперше у регіоні виконали трансплантацію печінки від донора.
Також додамо, що Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова увійшла в десятку кращих за кількістю проведених трансплантацій в Україні від початку року. Так, було проведено п’ять трансплантацій нирки від посмертного донора та одну трансплантацію серця.
Фото – зі сторінки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА у Facebook
Дякуємо!
Тепер редактори знають.