Який придбати генератор — відкритий чи закритий?

14:20
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Генератори, які можна придбати в одному з відділів інтернет-магазину 220volt, бувають відкриті та закриті. Останні зроблені у шумозахисному кожусі. Це важлива деталь, особливо для дизельних моделей. Адже рівень шуму бензинових знаходиться десь на межі 60-70 дБ. Це наче кілька людей гучно розмовляють, стоячи зовсім поруч. У інверторних взагалі 50-60 дБ, це на рівні «офісного шуму». Проте потужні дизелі видають до 100 дБ, а це вже серйозно. Це важкий рок! Уявіть собі на своєму подвір’ї під вікнами протягом кількох годин концерт Heavy Metal. Який краще придбати — на перший погляд, очевидно. Але не все так просто, обидва виконання мають переваги та недоліки.

Генератори відкритого типу

Відкриті генератори розповсюджені на ринку набагато більше, ніж закриті. В них всі елементи змонтовані на трубчастій рамі. Конструкція міцна, при наявності коліс ще й мобільна. Вона має такі плюси:

  1. Безперешкодний доступ до всіх елементів приладу, що полегшує та прискорює обслуговування. Завести ручним тросом, залити оливу, витерти пил тощо — все робити зручно, ніщо не заважає.
  2. За рахунок відсутності корпусу всі елементи вільно обдуваються вітром. Це важливо для моделей з повітряним охолодженням, в таких умовах (і лише в таких!) воно буде ефективним. Та й для тих, що з водяним, теж непогано.
  3. Відкриті генератори з повітряним охолодженням мають більш просту конструкцію, ніж з водяним. І захисний кожух щось коштує. Тому вони дешевші.
  4. Прилади без корпусів мають меншу вагу. Це важливо для малопотужних моделей без коліщат, які доводиться переносити вручну.

Головний недолік відкритих моделей — високий рівень шуму. І чим потужніший пристрій, тим гучніше він працює. Навіть бензинові під вікнами або вночі створюють суттєвий дискомфорт. А що тоді казати про дизельні! Крім того, щодо відкритих моделей завжди лишається можливість випадкового механічного пошкодження. Ще й про атмосферні фактори не слід забувати: дощ, сніг, штормовий вітер тощо.

YnBfFB2f0uGzT4DvhV_qoDNcaU8bH5YGVhmEeh8CBPyEXuJAYYJCblvoFKXGPXT674asPZyczmp1AgJXhiNQ33UT_prbYxSHUlNXLYeQzQaz537thMfDsssK0M4tqYEnjb294U9IJiU4KvhwjYGqmeM

Генератори закритого типу

Закриті прилади виконані у шумозахисних кожухах. Їх роблять з перфорованого металу, вистеленого зсередини кількома шарами звукоізолюючих матеріалів. За рахунок цього рівень шуму, у порівнянні з аналогами, на 15-20 дБ нижчий. Переваги:

  1. Такі моделі тихіше працюють. Чим дорожчий генератор, тим більше шарів у кожусі і тим кращий в них матеріал у шумозахисному відношенні. Тому рівень знижується іноді навіть на 30 дБ і на деяких, особливо інверторних, становить всього 40 дБ. Це на рівні спокійної розмови.
  2. Захист елементів від механічних пошкоджень.
  3. Підвищення загального терміну роботи за рахунок більшої захищеності від ненавмисних ударів та атмосферних факторів.

Серед головних недоліків — більша вартість та гірше охолодження. Хоча перегрів трапляється лише при неправильному обслуговуванні.

Який генератор придбати?

Якщо генератор купують для побутового використання, він буде розташований близько до людей і часто працюватиме, то слід взяти закритий. Хоча можна придбати відкритий, а потім зробити кожух самостійно. Коли ж його планують встановити на віддалі, або в підсобному приміщенні, то краще брати відкритий, бо він дешевший, а ефективність нічим не гірша.