Якушинецький ліцей взяв участь у челенджі #стою_за_освіту. Таким чином вони намагаються зібрати кошти на проект, який має згуртувати учнівський колектив та ще більше зацікавити дітей в уроках фізкультури.
Челендж #стою_за_освіту має на меті привернення уваги суспільства до потреби розвивати уроки фізкультури в українських школах. З його допомогою вчителі та учні, які розробили освітні проекти, можуть прозоро зібрати необхідні гроші через спільнокошт.
Як працює челендж: учасники підтримують будь-який проект на платформі спільнокошту GoFundEd, знімають відео, як вони стоять у планці щонайменше 30 секунд, публікують його з хештегом #стою_за_освіту та передають челендж трьом своїм друзям або знайомим, закликаючи підтримати освітні проекти на платформі.
– Ми багато говоримо про освітні зміни, нові підходи у рамках школи як самостійної організації чи окремих напрямів роботи з учнями, але чомусь уникаємо розмов про фізкультуру, — стверджує керівниця платформи GoFundEd Олександра Пєтушкова. — У багатьох уроки фізичного виховання асоціюються з нормативами та бігом по колу. Проект Re.Active повертає нас у сучасність і показує, що в Україні є багато ініціативних вчителів фізкультури, готових впроваджувати нові підходи, рівноправно залучаючи хлопців і дівчат до спорту. Саме тому вони потребують підтримки! Постом у соцмережах чи грошовим внеском на платформі ви можете вплинути не тільки на уроки фізкультури в одній конкретній школі, але й змінити стереотипне ставлення суспільства до фізкультури в цілому й стати прикладом для інших.
Учасники з Вінниччини
Серед шкіл, які беруть участь у проекті, є одна з Вінниччини. Команда Якушинецького ліцею на чолі із вчителькою фізкультури Тетяною Грузевич збирає кошти на проект “Team building”. Завдяки його реалізації сподіваються згуртувати учнівський колектив та ще більше зацікавити дітей в уроках фізкультури.
Першим етапом реалізації проекту є будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території школи. Завдяки цьому учні зможуть займатися спортом протягом усього року. На придбання необхідного обладнання необхідно зібрати 9 865 гривень. Наразі вже зібрали 2 362 гривні.
– Оскільки застарілі методи навчання, нормативи та відсутність інвентарю відштовхують дітей від уроків фізкультури, та й взагалі від спорту, ми вирішили зацікавити дітей, дати їм можливість обирати для себе той вид спорту, який їм до вподоби, — йдеться в описі проекту. — Нам, вчителям фізкультури, часто доводиться формувати команди з учнів різних вікових категорій, різних класів для участі в різноманітних змаганнях, а також проводити уроки в одному спортивному залі з учнями різних класів. Саме тому ми вирішили впроваджувати елементи тімбілдингу на уроках фізичної культури. Наш проект сприятиме згуртуванню дитячого колективу та формуванню командного духу.
Автори проекту зазначають, що він допоможе об’єднати різні покоління та відкрити сильні сторони дорослих і підлітків. Крім того, формуватиме командний дух, розвиватиме довіру, розуміння і прийняття індивідуальних особливостей одне одного та створюватиме мотивацію на спільну діяльність.
– Надалі ми хочемо вдосконалювати цей напрямок роботи, організовувати та проводити спортивний тімбілдинг не лише на уроках фізкультури для учнів нашої школи. Також запрошуватимемо до співпраці учнів з інших шкіл та філій, адже наш освітній заклад є опорним закладом Якушинецької ОТГ, на території якого діють 7 шкіл, а це понад 1000 учнів, — додають автори проекту. — Плануємо залучати до роботи молодіжну організацію Якушинецької ОТГ. Також влаштовувати змагання між командами працівників як державних, так і приватних організацій нашої ОТГ (освітян, медпрацівників, сектору культури, працівників ЦНАПу, приватних підприємців тощо).
Як підтримати проект
До завершення челенджу залишилось 14 днів, а Якушинецький ліцей зібрав лише 24% від необхідної суми. Підтримати проект та дізнатися більше про його мету та реалізацію можна за ЦИМ посиланням. Також варто зняти відео, як ви стоїте в планці за освіту та опублікуйте його на сторінках у соцмережах з хештегом #стою_за_освіту. Благодійно-спортивну естафету необхідно передати трьом друзям.
Фото, відео: зі сторінки проекту на GoFundEd
Дякуємо!
Тепер редактори знають.