Як визначити найбільш сприятливі для зачаття дні?

9:45
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Кожна жінка, особливо та, яка хоче завагітніти, повинна знати свій менструальний цикл і коли припадають її фертильні дні. Знаючи свій менструальний цикл, можна визначити, як швидко ви досягнете своєї мети – завагітніти.

Процес овуляції є піком фертильності протягом усього менструального циклу. Часто жінка не знає, коли у неї овуляція, тому що вона не відчуває жодних симптомів. Важливо спостерігати за своїм тілом, вимірювати температуру і стежити за виділенням слизу. Це дає можливість планувати або запобігати вагітності.

Як розрахувати сприятливі для зачаття дні?

Щоб відповісти на це питання, ми повинні спочатку встановити передбачувану дату овуляції. Яйцеклітина виходить з яєчника приблизно в середині циклу. У жінки зі стандартним 28-денним циклом овуляція відбувається приблизно на 14-й день циклу. Однак не всі цикли мають однакову тривалість. У деяких жінок він становить 25, у інших – 35 днів.

Залежно від тривалості циклу, овуляція відбувається раніше або пізніше. Наприклад, у жінки з 34-денним циклом овуляція відбувається на 16-й день циклу, а у жінки з 25-денним циклом – на 12-й день циклу. Зазвичай вважається, що яйцеклітина повинна вийти за 14 днів до наступної кровотечі. На жаль, при нерегулярному циклі буває важко визначити дату овуляції і, відповідно, фертильні дні. Крім того, цикл може стати нерегулярним, наприклад, через інфекцію, зміну клімату або стресову ситуацію.

Чи може нерегулярний цикл означати відсутність овуляції та проблеми із зачаттям?

На жаль, так.  Для того, щоб жінка завагітніла природним шляхом, повинна відбутися овуляція. Якщо яйцеклітина не вийшла з яєчника, сперматозоїд не зможе її запліднити. Цикли без овуляції найчастіше є наслідком порушень менструального циклу. Вони, в свою чергу, вказують на те, що з гормональним балансом жінки щось не так. Занадто часті або занадто рідкісні місячні можуть бути симптомом синдрому полікістозу яєчників, захворювань щитовидної залози або недостатності жовтого тіла. Тому жінка, яка має нерегулярні місячні, повинна обов’язково проконсультуватися з фахівцем.

Як розпізнати свої фертильні дні?

Жінки, які вміють уважно спостерігати за своїм тілом, знають, коли настає овуляція і фертильні дні. Вони розпізнають їх насамперед за симптомами – підвищенням температури тіла, болем внизу живота (особливо з одного боку) або підвищеним бажанням займатися сексом. Під час фертильних днів змінюється і зовнішній вигляд цервікального слизу – він стає більш рідким і еластичним, а за консистенцією нагадує яєчний білок. У фертильні дні багато жінок виглядають і почуваються набагато привабливіше, їхня шкіра стає більш гладенькою, а волосся – блискучим. Це пов’язано з підвищенням рівня естрогену під час цієї фази циклу.

Статевий акт у найбільш фертильний період циклу, на жаль, не гарантує, що зачаття відбудеться. Ймовірність завагітніти тоді становить максимум 33%.

Як бачите, зачати дитину не так просто, як може здатися. У першому циклі спроб лише одиниці досягають успіху. 80% пар витрачають на це шість циклів, а 85% пар – цілих 12.

Підсумовуючи, жінка може завагітніти лише під час перовуляторного періоду. Вступаючи в статевий акт у фертильні дні, вона має близько 33% шансів завагітніти. Фертильний період визначається на основі симптомів, за допомогою тестів на овуляцію або за допомогою так званого циклічного комп’ютера. Нерегулярні цикли найчастіше не є овуляторними і можуть ускладнити жінці можливість завагітніти.

Література

1. NHS Direct Health Encyclopedia: Infertility; Introduction. Available from: http://www.nhsdirect.wales.nhs.uk/encyclopaedia/i/article/infertility/ Accessed 17.03.14.

2. SCRC. Recurrent Pregnancy Loss.

3. Булавенко, О. В., Фурман, О. В., Очеретна, О. Л., & Кельман, В. В. (2021). Особливості відновлення овуляторної функції у жінок.