Як вінничани ставляться до мігрантів та одностатевих пар: онлайн-тестування

14:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розпочався загальноміський онлайн-тест на Інтеркультурне громадянство. Мешканцям міста пропонують заповнити онлайн-анкету, в якій є запитання про ставлення містян до представників різних національностей, етнічних груп, релігійних конфесій, одностатевих пар та інших груп громадян, які можуть піддаватися дискримінації. 

Як зазначають організатори тестування, анкета заповнюється анонімно і її заповнення займе не більше 10-ти хвилин. Наразі тест проводиться у багатьох європейських містах, а також в таких українських інтеркультурних містах, як Вінниця, Луцьк, Мелітополь, Одеса, Павлоград та Суми.

Тест створений Радою Європи з метою визначення знань та обізнаності щодо прав людини, сприйняття багатонаціональної різноманітності як переваги, а також бажання діяти в інтеркультурний спосіб. Тест має на меті підвищити рівень поінформованості громадян про можливість інтеграції всіх мешканців міста.

Зокрема в анкеті цікавляться, чи почувався би комфортно респондент, якби нові сусіди говорили іншою мовою чи були одностатевою парою, були футбольними вболівальниками-екстремістами чи внутрішньо-переміщеними особами. Також в анкеті цікавляться ставленням вінничан до мігрантів, іноземних студентів та до того, чи можна насміхатися з переконань інших людей.

Ми створили цей тест з тією метою, щоб Ви змогли визначити, які особливості інтеркультурного громадянина характерні саме для Вас. Тестування анонімне і у ньому немає правильних чи неправильних відповідей. Сподіваємось, що його результати стануть предметом для роздумів і Ви зможете пізнати себе більше, цього разу з позиції інтеркультурного громадянина.

Заповнити анкету можна за цим посиланням

Інтеркультурність – це розуміння того, що різноманітність та позитивна взаємодія між різними культурами є перевагою. Інтеркультурність виходить за рамки просто прийняття різних культур. Вона відзначає як відмінності, так і подібності між різними культурами і як те, що може зробити громади сильнішими. Це, звичайно, не означає, що мова йде лише про піднесення нових або незнайомих культур, але й про шанування традиційних і місцевих сторін культури.