Учні середніх та старших класів 38 з 52 шкіл Вінницької територіальної громади відсьогодні навчатимуться дистанційно. Позаяк саме у такій кількості закладів станом на ранок 18 листопада не всі працівники пройшли повний курс вакцинації, мають негативний ПЛР-тест або одужали від коронавірусу.
Про це Vежі повідомила директорка Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
З її слів, офлайн навчатимуть перші-четверті класи, спецшколи та заклади дошкільної освіти. Також офлайн навчатимуться учні 14 з 52 шкіл Вінницької міської територіальної громади, в яких 100% працівників мають документи, передбачені постановою Кабміну №1236.
Разом з тим, така кількість шкіл, за словами Оксана Яценко, є оперативною інформацією, позаяк працівники закладів можуть, до прикладу, пройти необхідний курс щеплення від коронавірусу чи зробити ПЛР-тест. Відтак, кількість закладів, де знову можна буде навчатись офлайн, може змінитись уже сьогодні.
Згідно з постановою Кабміну №1236, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, усі працівники яких мають:
– документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
– чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях,
– негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції
– або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу “Дія”.
Як розповів Vежі в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимир Буняк, у Вінницькій області, відповідно до згаданої постанови Кабміну, теж навчаються офлайн молодші класи, дитячі садочки та спеціальні заклади. Також офлайн навчаються учні 5-11 класів 144 шкіл, здобувачі освіти Вінницького транспортного коледжу, Козятинського МВПУЗТ і Гніванського професійного ліцею. Решта закладів освіти області поки працює дистанційно.
Нагадаємо, з 00:00 18 листопада Вінниччина перейшла у “червону” зону епідемічної небезпеки. Як повідомляється на сайті Вінницької ОДА з посиланням на рішення комісії ТЕБ та НС, через це заборонено:
– робота закладів громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), окрім адресної доставки та замовлень на виніс;
– робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
– робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
– робота закладів освіти, окрім закладів, в яких 100% працівників мають зелені COVID-сертифікати;
– робота закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів;
– проведення масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
– за окремим рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах відповідних регіонів;
– посадка пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт, який забезпечує сполучення між регіонами;
– робота закладів, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі тощо).
Вимога про закриття закладів не застосовуватиметься, якщо 100% відвідувачів (або учасників), а також працівників (або організаторів у разі масових заходів) мають один із документів:
– зелений COVID-сертифікат чи підтвердження повного курсу вакцинації (дві дози або одна для однодозових вакцин);
– негативний ПЦР-тест (діє 72 години);
– свідоцтво про одужання від COVID-19, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунка “Дія” (діє 180 днів) — однак згідно з нещодавніми роз’ясненнями МОЗ, ця опція в Дії ще на стадії тестування, тому використовувати її неможливо.
Ілюстративне фото – weather.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.