Як на Вінниччині знайти роботу через центр зайнятості: детальна інструкція

10:17
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На правах реклами

У житті майже кожної людини рано чи пізно постає питання зміни або пошуку нової роботи. Знайти роботу своєї мрії можна спробувати по-різному: через друзів, знайомих чи, наприклад, самостійно звертаючись до роботодавців.

Та один з найпрагматичніших методів – звернутись до професіоналів, державної служби зайнятості, яка наразі має найбільшу базу актуальних вакансій серед сервісів для пошуку роботи на легальному ринку праці.

У цьому матеріалі ми розповімо, як Вінницький обласний центр зайнятості, у складі якого десятки філій, допомагає знайти роботу, якими способами можна до нього звернутися та як служба зайнятості може допомогти роботодавцям та іншим своїм клієнтам.

– Місія нашої установи – допомогти знайти роботу людині, яка до нас звертається, а роботодавцю – якісно підібрати кваліфікованого працівника, – розповідає директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

Так, лише протягом дев’яти місяців 2021 року послугами Вінницької обласної служби зайнятості скористались майже 52 тисячі безробітних, з них близько 18 тисяч осіб (34,6%) були працевлаштовані. Роботодавці за цей період подали до служби майже 26 тисяч вакансій.

Чим може допомогти служба при пошуку роботи?

Аби допомогти вінничанам знайти бажану роботу (в межах своїх повноважень), у Вінницькій обласній службі зайнятості радять звертатись до них, адже фахівці служби безкоштовно:

– за необхідності допоможуть обрати напрям майбутньої роботи;
– підберуть пропозиції бажаної роботи;
– нададуть оперативну інформацію про актуальні вакансії;
– допоможуть скласти резюме.

Крім того, за допомогою служби зайнятості безробітні безоплатно можуть опанувати нову професію або підвищити кваліфікацію, а працюючі громадяни – отримати ваучер на навчання.

На період пошуку роботи безробітним громадянам призначається матеріальна підтримка у вигляді допомоги по безробіттю.

Так, служба зайнятості шукає підбирає відповідні вакансії наступним чином:

За скільки часу служба може знайти відповідну вакансію?

За словами Галини Скоковської, при першому безпосередньому зверненні до служби зайнятості та внесенні даних клієнта перші вакансії служба запропонує, щонайбільше, за 45 хвилин. Так, спеціальна програма обробить введені дані клієнта та автоматично запропонує відповідну роботу.

У разі, якщо результат не задовільнить очікування клієнта, пошук відповідних вакансій на першому етапі здійснюватимуть в ручному режимі — до восьми днів.

– Загалом же середня тривалість пошуку роботи безробітним складає 115 календарних днів, кожний п’ятий знаходить роботу протягом першого місяця перебування в статусі безробітного, – зазначає Галина Скоковська.

Чим служба зайнятості може допомогти роботодавцям?

Для роботодавців також існує низка послуг, зокрема:

– підбір працівників;
– роботодавці, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця за направленням служби зайнятості, гарантовано можуть отримати компенсацію єдиного соціального внеску;
– професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців;
– у ситуації запланованого вивільнення працівників служба зайнятості проведе комплекс спеціальних заходів;
– надання допомоги по частковому безробіттю, в тому числі на період карантину;
– отримання роз’яснень норм законодавства про працю;
– консультування щодо здійснення підприємницької діяльності.

З чого почати співпрацю зі службою?

Якщо ви раніше не відвідували службу зайнятості, то потрібно буде у ній зареєструватись. Зареєструватись у службі зайнятості можна особисто – під час відвідування установи або через портал “ДІЯ”.

При цьому, аби зекономити час, під час особистої реєстрації можна скористатись “Електронною чергою”, зареєструвавшись на певний час у конкретний центр зайнятості. Зазначимо, що загалом Вінницькому обласному центру зайнятості підпорядковані 29 структурних підрозділів у різних районах області.

При особистому відвідуванні потрібно буде пред’явити низку документів. З їхнім переліком можна ознайомитись ТУТ.

Натомість у разі реєстрації через портал “ДІЯ”, потрібно буде авторизуватись, заповнити форму, обрати зручний для відвідування центру зайнятості час та підписати заяву електронним цифровим підписом. Після чого з користувачем обов’язково зв’яжеться фахівець служби зайнятості та обговорить подальші дії.

Детальніше дізнатися, як зареєструватися у службі зайнятості онлайн, прийти на особистий прийом у період карантину та скористатися іншими послугами служби, можна дізнатися ТУТ. Дізнатися адреси та переглянути контактні телефони центрів зайнятості на Вінниччині можна за цим посиланням.

Зазначимо, що реєстрація у службі зайнятості не заважає використовувати інші сервіси з пошуку вакансій чи шукати бажану роботу самостійно. Відтак, співпраця зі службою зайнятості може стати як основним способом знайти роботу, так і ефективним додатковим інструментом.

Графіка – VежА та з сайту Державного центру зайнятості
Фото Зорини Гаджук, для головної ілюстрації використано фото з сайту perseoweb.it