У Вінницькій області розпочали імунізацію хижих диких тварин від сказу. Для розповсюдження препарату залучили авіацію: три літаки АН-2, які обладнали спеціальними пристроями для викиду брикетів з вакциною.
Випадки поширення сказу останні три роки реєструються у всіх районах Вінницької області. Минулого місяця спалах хвороби зареєстрували у Тиврові. Там навіть планували відстрілювати бродячих тварин і заборонити вуличну торгівлю.
Читайте також: У Тиврові сказ: планують відстріляти бродячих тварин і заборонити вуличну торгівлю
Однак керівництво області вирішило боротися з проблемою за допомогою авіації, яка розкидатиме по Вінниччині спеціальні приманки для тварин, в яких захована капсула з вакциною від сказу.
Читайте також: Зі сказом на Вінниччині боротимуться за допомогою авіації
У сюжеті «Час: Громади» повідомили, що вакцину вже почали поширювати і для цього використовують вітчизняний препарат, який створює специфічний імунітет і є безпечним як для цільових видів тварин, так і всіх інших, що з’їдають брикет. Також вакцина безпечна для людей.
– Тварина прокушує діючу речовину, яка вмонтована всередині (брикету – ред.), через слизову оболонку вона всмоктується в організм, і це рівноцінно, що зробити ін’єкцію, – розповів Ярослав Шарай, керівник підприємства «Укрветпромпостач».
У повідомленні йдеться, що площа імунізації тварин від сказу охоплює понад 21 тисячу квадратних кілометрів. В рамках цієї кампанії за допомогою авіації планують розповсюдити майже 428 тисяч приманок із вакциною. А для того, щоб імунізація була ефективною, робитимуть це одночасно. Таким чином на кожен квадратний кілометр має потрапити в межах 20 доз вакцини.
За розрахунками фахівців, після розкидання потрібно близько двох тижнів, аби тварини підібрали приманки, ще два тижні потому – аби в них виробився імунітет. Після того можна здійснювати контрольний відстріл лисиць, аби зрозуміти, чи подіяла вакцина.
За словами вінницьких епідеміологів, лише за останні шість місяців за медичною допомогою після контактів з дикими тваринами звернулося вже майже п’ять тисяч осіб, з них 1577 постраждалих отримали щеплення. Одним з головних збудників сказу є дика лисиця – на неї припадає понад 50% випадків сказу. Наразі популяція лисиць на Вінниччині перевищує норму вдвічі.
Облдержадміністрація просить населення не панікувати, адже не виключають, що з огляду на появу літаків у небі, які щось розкидають над лісами та полями, областю можуть поповзти незрозумілі чутки.
Головне фото – aerovokzal.net
Дякуємо!
Тепер редактори знають.