Як боротися з лупою при жирній шкірі: вибір правильного шампуню

17:55
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

Лупа та масне волосся — це досить поширена проблема. І більшість засобів, хоч і обіцяють ефект, не працюють. Спробуйте професійні шампуні для миття голови з оптимізованими формулами. Загалом вони містять вищу концентрацію активних речовин і допоможуть впоратися з лупою.

Чому виникає лупа

Білі пластівці — це відлущена шкіра. Попри міфи, лупа буває як у власників сухої шкіри голови, так і масної (жирної). Правильний шампунь для волосся — це перший крок у боротьбі з проблемою.

Ось кілька основних причин, чому з’являється лупа:

  1. Грибок Malassezia. Він є частиною природної мікрофлори, але за певних умов (наприклад, надмірне вироблення себуму) починає активно розмножуватися. Це спричиняє подразнення та прискорене відлущування клітин. Саме цей тип лупи буває при жирній шкірі.
  2. Себорейний дерматит. Хронічне захворювання шкіри, яке характеризується запаленням і надмірним утворенням шкірного сала.
  3. Сухість шкіри голови через недостатнє зволоження.
  4. Неправильний догляд. Рідке або часте миття голови, використання невідповідних шампунів або надмірність у стайлінгових засобах.
  5. Гормональні зміни. Гормональні коливання можуть впливати на вироблення себуму, що створює сприятливі умови для розвитку лупи.
  6. Харчування. Нестача вітамінів і мінералів (особливо цинку, вітамінів групи B) може впливати на стан шкіри голови.
  7. Стрес. Постійна напруга порушує нормальну роботу організму, що позначається й на шкірі голови.
  8. Алергічні реакції. Використання засобів для волосся, що містять подразнювальні компоненти (наприклад, парабени, сульфати), може викликати лущення та свербіж.

Тому проблема може бути комплексною. Якщо крім естетики ви маєте неприємні відчуття, сильний свербіж або випадіння волосся, краще звернутися до трихолога.

Які компоненти шампуню допоможуть проти лупи

Які інгредієнти справді дієві у складі шампуню:

  • кетоконазол — антигрибковий компонент, який активно бореться з грибком Malassezia, підходить для лікування себорейного дерматиту;
  • цинк піритион має антибактеріальні та протигрибкові властивості, зменшує запалення та свербіж;
  • селену дисульфід ефективний у боротьбі з грибком, знижує секрецію шкірного сала;
  • саліцилова кислота запускає відлущування ороговілих клітин, очищує пори;
  • клімбазол — м’якший за дією протигрибковий компонент.

Великий вибір таких засобів пропонує магазин косметики для професіоналів. Тільки науково обґрунтовані формули, дієвий склад та ефективність. Тому якщо вам не допомагали шампуні з мас-маркету, варто спробувати дерматологічні чи професійні лінійки.

Однак, якщо шкіра схильна до надмірної секреції себуму, виправити це назавжди не вийде. Шампунь прибере лупу, але не змінить тип шкіри. Тож потрібно обрати правильний засіб і регулярно ним користуватися.

Лупа супроводжує не тільки суху, а й жирну шкіру голови. Почати варто з підбору шампуню з компонентами, що регулюють секрецію себуму. Щоб запобігти збільшенню кількості лупи, важливо підтримувати баланс шкіри, уникати стресу та забезпечувати організм необхідними вітамінами та мінералами.