“Я не знаю що таке АТО, я знаю що таке війна”: до Вінниці прибув тринадцятий “Потяг єднання”. ФОТО

12:42
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Сьогодні до Вінниці прибув уже тринадцятий “Потяг єднання” з волонтерами з усієї країни.

О 10:29 на другу колію другої платформи вінницького залізничного вокзалу прибув потяг “Лисичанськ – Хмельницький”. Серед десятків його пасажирів, які приїхали до Вінниці особливо вирізнялись учасники проекту “Потяг єднання: Труханівська Січ”: засмагла та усміхнена молодь з великими рюкзаками, карематами та прапорами України. Вони вже протягом місяця мандрують країною від міста до міста, а у Вінниці планують влаштувати вишкільний табір “Байраківська Січ” в селі Байраківка.

“Потяг Єднання” – це волонтерський просвітницький проект, покликаний об’єднати різні частини країни через організацію поїздок мешканців заходу та центру України на південь і схід та навпаки. Ідея акції належить київській козацькій організації “Труханівська Січ”.

Тринадцятий “Потяг єднання” присвячений визвольним змаганням українського народу, а саме періоду Гайдамацьких повстань.

– Чому саме гайдамацький? У нас був побратим, який загинув півроку тому. Його позивний був “Гайдамак”. Він сам зі Сміли, це Холодний Яр. Хочемо згадати його та проїхатись місцями давньої та прадавньої історії України, – розповідає один з організаторів проекту Микола Бондар.

“Потяг” стартував з Києва. Звідти учасники відправились до Чорткова, далі у Львівську область до Свірзького замку та в Хмельницьку область на Пилявецьке поле – місце бою козацького війська Богдана Хмельницького проти військ Речі Посполитої, відомого як Пилявецька битва. Волонтери сподіваються, що у вересні до 370-ої річниці битви там влаштують офіційний державний захід. За словами Миколи Бондаря, попередня згода від кількох міністерств уже є, тому учасники “Потягу єдності” займались підготовкою місця.

Читайте також: “Не зрозуміють по-хорошому, пояснимо інакше”: у Вінниці майданівці стали на захист пам’ятника Небесній Сотні. ФОТО

– В кожній локації, яку ми відвідуємо, ми працюємо, щоб залишити по собі щось хороше. Маю надію, що і у вас теж лишимо якийсь гарний слід по собі, – розповідає Микола Бондар.

Після Хмельниччини “Потяг єдності” відправився до Одеси на роковини створення Військово-морських сил України. Перед Вінницею волонтери побували ще на Донеччині та Луганщині.   

Серед учасників проекту багато військовиків, які нещодавно повернулись з передової. Микола Бондар відмовляється називати їх учасниками АТО, стверджуючи що: “Я не знаю що таке АТО, я знаю що таке війна”. Окрім них до проекту приєдналися курсанти Військового інституту при КНУ імені Тараса Шевченка, майбутні психологи та волонтери. Серед останніх досить багато дітей.

У Вінниці на учасників “Потягу єднання” сьогодні чекає екскурсія, присвячена Івану Богуну. Завтра вони зустрінуться з вінницькими авіаторами.

– Загалом у вас пробудемо п’ять днів. Табір розіб’ємо у Байраківці. Звідти родом мати Максима Шимка і там школу на його честь названо. Там теж хочемо трохи попрацювати, – ділиться планами Микола Бондар.    

З Вінниці “Потяг єдності” відправиться до Сміли, де похований той самий Гайдамак. Його побратими сподіваються встановити меморіальну дошку та назвати на його честь вулицю. Маршрут завершиться на острові Джарилґач, де учасники проекту допомагатимуть волонтерському опорному пункту. Там вже зараз організовано місце для оздоровлення військовиків, які повернулися з передової та їхніх сімей.

Фото Андрія Завертаного