Незаймана в 24: вінничанки про ставлення до сексу, сором та відчуття безпеки

12:25
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Навколо жіночої цноти створено безліч упереджень, міфів та “страшилок”. Через це досі коли треба, цнотою можуть присоромити, коли треба – похвалити.

Перший сексуальний досвід – це беззаперечно цікавий, хвилюючий, а подекуди й незграбний, процес. Проте це не отримання диплому, виграш премії чи перехід на “інший рівень”, якого неодмінно потрібно досягнути до 16, 18 чи 20 років. Це невід’ємний процес задоволення своїх потреб, вивчення свого тіла самостійно чи в контакті з іншими. Це те, що варто робити за особистим бажанням та тільки тоді, коли готові: коли є збудження, коли вам зручно та ви впевнені, що це не буде загрожувати вашому здоров’ю.

Ілюстрація – Agathe Sorlet

Дві дівчини з Вінниці – двадцятичотирирічні Анна та Валерія (імена змінені) – розповідають, що не соромляться своєї цноти і взагалі не вважають це чимось таким, що вирізняє їх серед інших. Дівчата діляться різними переживаннями – Анна каже, що відчувала здебільшого ніяковість через незайманість, Валерія ж розповідає, що раніше соромилася своєї незайманості як чогось, що робить людину «не такою»: «Соціальний тиск на «незайманість» досить великий – до певного віку ти маєш бути «чистою», а потім це вже вважається соромом”.

Героїні нашого матеріалу дослухаються до свого тіла, вивчають його та, зрештою, не перебільшують роль іншого в отриманні задоволення. Про міф «дівочої пліви«», про реакцію інших на цноту та про повагу до свого тіла та сексуальності – читайте в нашій розмові нижче.

– Анна (ім’я змінено), 24 роки –

– Як реагували люди, коли дізнавалися, що ти незаймана? 

– Я мало кому про це розповідала, бо це, насправді, мало кого цікавить. Тема інтимна і мало хто має сміливість запитувати. Коли я розказала про це хлопцю, який мені довго подобався, він поставився до цього з насмішкою. Тоді мені було 19 років. Я була готова зробити це з ним, але його відповідь відбила бажання, бо я усвідомила, що він “не моя” людина. Він сказав «ти що, чекаєш, що тебе хтось покличе заміж?». Я відчула токсичну стереотипну реакцію. Пояснила, що не хочу займатися сексом з людиною, в якій не впевнена.

Фотоколаж – Сергій Святченко

Другий хлопець, якому я це сказала, здивувався і розпитував мене про це. Я ще раз пояснила, що я б хотіла аби мій перший секс стався по-перше з тим, хто мені подобається, по-друге – з ким я буду відчувати себе в безпеці. Цей хлопець поставився з розумінням, але після цього зник. Пізніше він зізнався, що злякався. Хоча чого тут боятися – не зрозуміло.

– Ти колись соромилася того, що ти незаймана? Чому?

Це не про сором, тут більше про інтерес, який хочеться пошвидше втамувати. Я думала про це з 16 років, але я доволі закрита і дуже обережно входжу в нові стосунки. У хлопців, які мені подобалися, в якийсь момент закінчується терпіння. Тим паче, якщо навколо багато дівчат, які набагато доступніші і на секс погоджуються швидше.

Здебільшого, я відчувала повагу до себе, не сором. Чула історії про те, як втрачали цноту мої друзі та знайомі. 80% таких історій були не дуже добре забарвлені, люди після цього не були задоволені з ким вони це зробили і як. Робили просто для галочки, їм навіть цього не завжди хотілося. Я вже мовчу про оргазми… їх просто не було.

– Як ти ставишся до цноти зараз? Це для тебе щось цінне, чи ти ставишся до цього спокійно?

Я ніколи не ставилася до незайманості як до чогось цінного, сакрального. Якщо сама людина готова, якщо поруч є хтось, з ким хочеться – то ок. Робити це тільки для того, “щоб було” я сенсу не бачу.

Є з лікарями проблеми. Коли ти приходиш до гінеколога (особливо якщо це міська лікарня) і якщо ти кажеш, що ти не живеш статевим життям, то вони тебе або зовсім не оглядають, або оглядають поверхнево. Огляд не повноцінний, не беруть мазок, не можуть зробити УЗД. Дуже часто ці лікарі кажуть «Боже, Ви що сексом не займаєтеся?». Їм би не завадило підтягнути комунікаційні навички.

За словами гінекологині Ольги Пробончук, незайманих дівчат можна обстежувати гінекологічно. Зокрема лікарі оглядають вульву, стінки піхви (доступні до огляду) та міряють Ph виділень спеціальною стрічкою. Для цього існують маленькі (дитячі) гінекологічні дзеркала, вагіноскоп – тонка трубка з камерою на кінці, яка вводиться в піхву через “дівочу пліву”, не пошкоджуючи її.

За необхідності лікарі також пропальповують матку і придатки через пряму кишку – одна рука на животі, інша в порожнині. Шийку матки виключають з огляду, адже її оглядають лише у жінок які вже жили статевим життям.

Лікарка каже, що утримання від заняття сексом не може негативно вплинути на здоров’я жінки. Натомість існує безліч варіантів захворіти, якщо жінка живе статевим життям, особливо якщо психічно до цього не готова. “Якщо дівчині психологічно не комфортно, вона починає заганяти в якісь рамки, що її подружки вже переспали, а я ні, то це може відображатися на її фізичному здоров’ї. Підвищується рівень пролактину (стресового гормону), дуже часто в таких жінок можуть боліти груди. “Почнеш займатися сексом і пройдуть болі” – це все нісенітниці. Далеко не завжди так буває”.

– Чи ти думала зайнятися сексом просто виключно для того, щоб позбавитися незайманості?

– Думала, щоб втамувати цікавість. Це бажання зникало в процесі знайомства. Чим більше я ходила на побачення з різними хлопцями, з якими міг бути секс на одну ніч, я розуміла, що я не зможу переспати з хлопцем якого я майже не знаю. Хочу щоб людина мені подобалася. Я не проти таких зв’язків, просто це не моє.

– На твою думку, які переваги в тому, що ти не займалася сексом в ранньому віці?

– Переваги в тому, що я психічно здорова і не травмована наслідками. Я більше думаю про мій ментальний стан. Розумію, що я дуже вразлива. І секс це дуже інтимний процес. Для мене це серйозний зв’язок. І якби я це зробила з людиною, яка хотіла б мною скористатися, чисто для сексу, не маючи в подальших планах розвивати стосунки  –  мене б це дуже ранило.

Тому цей психологічний страх – бути використаною – мене постійно зупиняв. Мій емоційний стан був набагато цінніший, ніж втрата цноти. Тим паче, що можна задовольнити себе самостійно.

Ілюстрація – Agathe Sorlet

– Щоб ти сказала дівчатам та хлопцям, які хвилюються стосовно того, що не займаюся сексом після 20?

– Хлопці і дівчата, займайтеся сексом тоді, коли вам цього хочеться, з тими, з ким вам дійсно цього хочеться, незважаючи на вік (але бажано після 18). Дивіться на свої відчуття і головне не забувайте про контрацепцію. Будь ласка, не ставте діагнози іншим людям і не розказуйте їм, що вони якісь не такі, якщо ваші цінності і бачення життя не збігаються. Якщо у вас є знайомі, хто поділився такою інтимною історією, не треба його виховувати чи переконувати зробити це якомога швидше. Відчепіться від людини, це її рішення.

– Валерія (ім’я змінено), 24 роки –

– Я не незаймана в «класичному розумінні» цього терміну. Статевих стосунків із чоловіками чи жінками в мене не було, але секс був. If you know what I mean. Сталося це не так давно, буквально, декілька місяців назад. (Якщо хтось не зрозуміє чому «класичного» гетеросексуального сексу у мене не було, а я не «незаймана», то у мене є фалоімітатор. Сама собі допомогла.)

З однієї сторони чоловіки хочуть переспати зі всіма «незайманими» дівчатами, а з іншої – можуть насміхатися, бо «що з тобою не так, якщо тебе досі ніхто не трахнув»

Я рідко, кому казала, що незаймана, бо дурнуватих поглядів мені вистачало в цьому житті. Якщо ж казала, то людям, яким довіряю, або ж по своїй дурості. Одного разу я зустрічалася з хлопцем, далі поцілунків нічого не зайшло, але я йому легенько натякнула, що «незаймана». Було зрозуміло, що це його трішки збентежило. Тоді мені було 22. Після цього чоловікам я більше й не натякала, а з тим хлопцем нічого не вийшло, бо він був молодшим за мене й наслідував сімейні цінності 15 століття.

Друзі, яким я про це казала, реагували нормально. Загалом, про це знало троє людей, одна з яких також була тоді «незаймана».

– Я також соромилась, що «незаймана» й досить довго. Я не була в «нормальних» і довгих відносинах із чоловіками, а це сильно било по моїй самооцінці і впевненості, я мала занадто багато комплексів, щоби роздягнутися перед будь-яким. Мені було соромно, що я не така, як усі й не користуюсь популярністю в чоловіків.

Сором — моє найбільш ненависне слово. Суспільство змушує жінок соромитися того, що вони народилися з вагіною, а не з членом, соромитись, що вони зарано чи запізно втратили «незайманість», що не хочуть дітей та багато іншого.

Але настав момент, коли я полюбила себе, взяла все у свої руки й перестала чекати умовного принца на білому коні. «Незайманість» — це огидна річ, яка була вигадана щоби принижувати жінок. Це міф, який має бути розвіяний. Суспільство має знати, що саме таке гімен або «дівоча пліва» і для чого він потрібен. Точніше не потрібен, так само як куприк, чоловічі соски чи зуб мудрості. Сексуальна освіта людей в Україні, часом, досягає нулю, тому й виникають такі міфи.

Ставлення до незайманості тісно пов’язана з гіменом (“дівочою плівою”). Це не зовсім плівка, а сполучнотканинне утворення, яке може виглядати зовсім по різному. Саме через це під час першого сексу кровотечі може не бути. Чого точно не буде – звуку лопання мембрани, бо зрештою, лопатися там нема чому.

– У мене було бажання позбавитися «незайманості» до того, як я дізналася, що це таке насправді, але не настільки сильне, щоб усе дійшло до сексу, мої комплекси були сильніші. Коли в мене з’явилося трішечки мізків і менше комплексів і я перестала гидуватися свого тіла, я зрозуміла, що отримати задоволення можна й без проникнення, а коли виникла друга звивина головного мозку, виявилося, що чоловіки, то взагалі не обов’язкова складова хорошого сексу.

А не мати сексу в ранньому віці, як на мене, не перевага чи недолік. Для всього свій час. Ваше тіло має хвилювати лише вас, а така хрінь, як «дівоча пліва», не має хвилювати нікого, особливо чоловіків.

Що почитати? Кілька книг на тему, які радить прочитати Анастасія: “Приховане диво. Уся правда про анатомію жінки” Ніна Брокманн, Еллен Стьоккен Дааль; “Вагіна”. Наомі Вульф; “Міф про красу”. Наомі Вульф; “Кінчай! Твоє право на задоволення”. Лорі Мінц; “Хороші дівчата відправляються на небо, а погані — куди захочуть”. Уте Эрхардт.

– Декілька порад від мене: по-перше, займіться власною сексуальною освітою, багато жінок не знає, як працює їхній організм. Друге, презерватив — це завжди гарна ідея. Якщо ваш партнер каже, що в ньому не ті відчуття, шліть його під три чорти. Даю 80%, що він не доведе вас до оргазму й не знає, що таке клітор.

Третє, якщо ж ви приймаєте протизаплідні пігулки, то не забувайте, що: 1) існують венеричні захворювання, які передаються статевим шляхом, як при вагінальному сексі, так і при анальному; 2) якщо ви приймаєте антибіотики, антидепресанти, транквілізатори, заспокійливі, ліки проти ВІЛ інфекції, протисудомні та протигрибкові ліки, або ви лікуєте діабет — протизаплідні пігулки спрацюють. Завагітніти й захворіти одночасно не найкраще рішення у вашому житті.

Четверте – любіть себе, ніхто не буде любити вас так сильно, як це можете ви. Якщо ви любите себе на 20%, то людина, яка буде любити вас на 25%, стане для вас ідолом, але 25% це навіть не половина. Якщо ви не можете полюбити себе самі, зверніться до спеціаліста. Ви зрозумієте, що таке бути щасливим і не будете вестися на придуркуватих людей.

______________________________________

Щодо прем’єрного сексу та цноти існує безліч токсичних міфів. Аби цей процес був комфортний та безпечний, варто розуміти як все відбувається. Як ідеться в матеріалі медичного ресурсу “Healthline”, людина сама вирішує що особисто для неї означає поняття цноти, а “дівоча пліва” не є ознакою незайманості. Під час прем’єрного сексу з проникненням може йти кров, а може і ні. Обидва варіанти – абсолютно нормальні.

Попри поширену думку, відчувати біль під час “першого разу” не є нормальним відчуття. Але перший секс може бути незграбний і викликати певний дискомфорт від тертя. Жінка може виділяти природній лубрикант, якого вистачатиме для комфортного сексу, але інколи його не вистачатиме для зменшення тертя під час сексу. Це нормально користуватися додатковим лубрикантом, особливо під час сексу з презервативом (який захищає і від інфекцій, і від небажаної вагітності).

Говоріть з партнером про свої бажання, зупиняйте секс на будь-якому етапі, якщо вам щось не подобається, зробіть цей процес максимально комфортним та відкритим.  Тільки так можна отримати справжнє задоволення від сексу.

Ілюстрація – Agathe Sorlet

В матеріалі використані фото: uamodna.com, kyivartweek.com, kunsht.com.ua/, healthline.com, intimina.com/, zula.sg

Головне фото – @pink_bits (instagram)

Читайте також: «Мені не соромно»: вінничанка про шантаж інтимними фотографіями та право на тіло

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.