Сьогодні, 18 травня, у світі відзначається День вишиванки. Із нагоди свята у Вінниці відбувся патріотичний флешмоб: 15-метровий український прапор пронесли центральною вулицею міста.
О 16:30 у центральному міському парку зібралося всього кілька учасників. Організатор флешмобу, вінницька волонтерка Валентина Погребняк, розгорнула на площі біля фонтану прапор України довжиною 15 метрів та шириною у два метри.
- Це вже легендарний прапор, – каже Валентина Погребняк. – На ньому є підписи людей, побажання для наших захисників у зоні АТО – ще з часів початку бойових дій. У відповідь, коли прапор був на передовій, бійці також залишали на ньому свої вітання українцям. Ми не випадково зробили його основою флешмобу: яке не було б свято, завжди варто пам’ятати про війну. І це два рівноцінних українських символи: прапор і вишиванка.
13-річна Олександра розповіла, що знала про сьогоднішнє свято, проте вдягнути вишиванку не мала змоги.
- У мене є вишиванка, але я з неї вже виросла. Все ніяк не зберуся нову придбати, та дуже хочу.
А ось 70-річний учасник флешмобу Іван Андрійович не забув про вишиту сорочку.
- Цю сорочку ще 50 років тому мені вишила моя кохана дружина після нашого весілля. І сину нашому тоді вона вишила сорочку. З того часу я її бережу, вона для мене – усе. У молодості я вишиванку рідко носив. Та останніх років зо п’ять вдягаю її на усі свята, щоб вийти у місто. Бо це треба показувати, яка ж Україна без вишиванки? І мої діти й онуки шанують вишиванку, та й мені ще одну подарували.
Дідусь починає шукати у своєму телефоні фото подарунку, щоб підтвердити свої слова. Не знаходить, зітхає і додає:
- Чесно, є ще одна. Блакитна така. У всіх має бути вишиванка, бо вона – це наша Україна.
Із парку колона, тримаючи прапор у руках, рушила вулицею Соборною у напрямку Європейської площі. «Очолила» ходу карта України, на якій були зазначені орнаменти, властиві тій чи іншій області.
Коли колона рухалась повз вуличного музиканта, той на кілька секунд призупинив свій спів та вигукнув «Слава Україні!». Почувши відповідь «Героям слава!», продовжив свій виступ.
Поки хода рухалась Соборною, деякі водії сигналили на знак підтримки, перехожі – фотографували дійство.
На Європейській площі учасники флешмобу спинились та заспівали «Мамин рушник».
Організаторка розповіла, що запрошувала до участі через соціальні мережі також дітей з батьками із центрів народної творчості. Проте виявилося, що кращий ефект було досягнуто вже під час самого флешмобу, коли до нього приєднувались звичайні перехожі.
Валентина Погребняк зазначила, що ось і був яскравий приклад єдності: коли учасників було зовсім мало – прапор волікя по землі.
- Проте, всього кілька людей, які приєднались, виправили ситуацію: прапор замайорів. Так і має бути!
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.