Кінострічку про духовну спадщину українського народу вже вдруге покажуть у вінницькому кінотеатрі «Родина». Фільм органічно поєднав у собі історії людей, для яких вишиванка – це насправді оберіг і джерело національної пам’яті.
Інна Єрмакова, одна з героїнь фільму поспілкувалась із журналістом VeжА та розповіла свою історію.
- Взагалі вишивка – це хобі мого чоловіка, до якого згодом долучилась і я, – розпочинає пані Інна. – Він ще перебуваючи в Луганську цікавився вишивкою, хоча сам інженер за фахом. Для нього це було хобі, яке давало заспокоєння та натхнення. Його цікавило, як нитка входить в тканину, як вона утворює візерунок, як потрібно робити переплетення. Андрій досить відомий в Україні ентузіаст, який займається вишивкою, проводить майстер-класи.
- У зв’язку з буремними подіями на сході України ми переїхали з Луганська до Вінниці, де виникла ідея відкрити студію традиційної народної вишивки східного Поділля на базі бібліотеки №11. Раніше зібрання проводили щотижня, зараз раз на два тижні. За два з половиною роки через нашу студію пройшло до 300 жінок різного віку, було і декілька чоловіків. До нас приїжджають з області та з різних міст України. Ця студія безкоштовна, там ми вивчаємо старовині, до хрестикові техніки, адже вишивання хрестиком – це більш пізня техніка. Ми влаштовували виставки та розробляємо каталог схем вишивок.
– Як ви дізнались про фільм «Спадок нації»?
- Ми натрапили в Фейсбуці на оголошення про те, що ентузіасти знімають подібний фільм – «Спадок нації». Ми побачили промо-ролик, де розповідали про вишиті сорочки Клембівки (село на Вінниччині). У цьому невеличкому ролику йшла мова про те, які ці сорочки унікальні та, що така старовина техніка як «Низь» майже втрачена.
Зі слів пані Інни «Низь» – одна з найпоширеніших технік вишивання на східному Поділлі, дуже мало хто нею вишиває. Називається вона «Низь», тому що вишивають з вивороту тканини. Це одна з дохрестикових технік, подібних технік дослідники налічують більше ста.
- Дівчата з нашого клубу, побачивши ролик, вирішили написати одній з авторів стрічки – Лесі Воронюк про те, що у Вінниці працює студія, в якій жінки вишивають сорочки і відновлюють цю техніку, – продовжує героїня. – Зйомки у Вінниці вже завершились, але режисерів фільму зацікавило, що є подібна студія, де навчають старовинних технік усіх бажаючих. Леся Воронюк та Олександр Ткачук – автори кінострічки приїхали до Вінниці на один день та відзняли нас та наші сорочки. Зйомки відбувались під час виставки «Закодований всесвіт» у Вінницькому обласному центрі народної творчості у грудні минулого року. На виставці були представлені колекції сорочок і серед цих експозицій і відбувались зйомки.
У кінотеатрі «Родина» покази розпочнуться з 24 лютого та будуть тривати по 3 березня. Сеанс розпочинається о 14:00. Квитки коштують 20 гривень і придбати їх можна у касі кінотеатру.
Працівники кінотеатру повідомляють, що на покази, які будуть відбуватись з 27 лютого по 3 березня квитки вже всі розібрані.
Нагадаємо, що прем’єра кінострічки «Спадок нації» вже відбувалась у Вінниці минулого року. Фільм вже об’їздив більше двох десятків світових країн. Одразу ж після Вінниці автори стрічки вирушають до англійського міста Манчестер, де показ відбудеться 26 лютого.
Фото зі сторінок в соціальних мережах Інни Єрмакової
Дякуємо!
Тепер редактори знають.