«Всеукраїнська школа онлайн»: у МОН розробили платформу для дистанційного навчання

7:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Міністерстві освіти та науки України розробили онлайн-платформу для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів. Сайт міститиме навчальний матеріал з 18 предметів.

Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України у п’ятницю, 11 грудня, запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн». Вона має на меті забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів.

Нагадаємо, що Уряд вирішив посилити карантин на території України з 8 по 24 січня 2021 року. Зокрема у цей період будуть відправлені на канікули всі заклади освіти, крім дитячих садків.

– В умовах стрімкого поширення пандемії насамперед важливо забезпечити захист здоров’я та життя кожного учасника освітнього процесу. Водночас ми розуміємо, що процес навчання не повинен зупинятися, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет. – Саме тому, аби всі учасники освітнього процесу отримали належну підтримку передусім у разі впровадження дистанційного навчання, ми запустили «Всеукраїнську школу онлайн».

Платформа також надає доступ до навчального контенту українською мовою для дітей та вчителів, які проживають на тимчасово окупованих територіях України. Також ресурс буде доступний для дітей, які з різних причин перебувають за кордоном, але бажають навчатися за українською державною програмою.

Всеукраїнська школа онлайн – сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи. Навчальні матеріали пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. ВШО забезпечує учнів відеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістю відслідковувати свій навчальний прогрес.

Навчальний зміст платформи містить уроки з 18 основних предметів. Наразі він розрахований на два тижні навчання відповідно до календарного плану. Щотижня програму доповнюватимуть, а функціонал платформи будуть розширювати та вдосконалювати. Проєкт вже підтримали три мобільні оператори – Київстар, Vodafone та lifecell. Вони забезпечать безлімітний нетарифікований доступ до сайту платформи та її мобільного застосунку для всіх абонентів.

 

Незабаром буде створено мобільний застосунок та розширено функціонал платформи, що дозволить вчителям адаптувати навчальні матеріали відповідно до індивідуальних потреб учнів.

– Вже на початку 2021 року ми плануємо презентувати функціонал «Кабінету вчителя», де він зможе відслідковувати прогрес своїх учнів і модифікувати курси спеціально для них або навіть створювати власні. Також ми вже працюємо над розробкою мобільних застосунків, щоб онлайн-навчання для дітей стало ще зручнішим та доступнішим. Ми знаємо, наскільки важлива в часи розвитку дистанційного та змішаного навчання цифрова грамотність. Тож маю сказати, що ВШО є частиною глобальної ініціативи з цифрової грамотності – «Дія.Цифрова освіта», яку Мінцифри разом із партнерами запустили цього року, – розповіла заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» має допомогти учням й при звичайному режимі навчання. Діти зможуть користуватися платформою не тільки під час карантину, а й для ознайомлення з темою, яку з певних причин пропустили в школі.

Для створення онлайн-платформи ініціатори проєкту звернулися до ГС «Освіторія», яка з 2013 року втілює масштабні інноваційні освітні проєкти. Саме вони на запит МОН у 2018 році підготували тренерів Нової української школи для перенавчання 22 тисяч вчителів початкової школи, а навесні 2020 року на волонтерських засадах допомагала у створенні телеуроків для дистанційного навчання школярів.

Крім того, проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» підтримав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Щоб покращити доступність навчального контенту зокрема для дітей з особливими освітніми потребами, ЮНІСЕФ долучився до навчань для авторів уроків та забезпечив експертний супровід із питань інклюзивності. Також працюють над створенням додаткових інструментів покращення доступності уроків. Зокрема, перекладу на українську жестову мову та створення доріжок звукопису.

 

Корисні посилання:

Офіційний сайт

Офіційна сторінка у Facebook

Телеграм-канал

Спільнота у Viber

Платформа створена за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», який впроваджується Консорціумом ГО DOCCU та Цюрихського педагогічного університету (PH Zurich).

Читайте також: Уряд посилить карантин у січні: що буде заборонено

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.